Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akaryakıtta dev gelişme! Petrol Ofisi, BP Türkiye’yi satın alıyor

Petrol sektöründe önemli bir gelişme yaşandı! Yaz aylarında BP ile Petrol Ofisi arasında yürütülen görüşmelerin ardından bugün, Petrol Ofisi’nin BP’nin Türkiye’deki akaryakıt dağıtım işini devralacağı resmi olarak duyuruldu. Petrol Ofisi Grubu, BP’nin Türkiye’deki akaryakıt operasyonlarını satın almak üzere hisse alım sözleşmesi imzaladı.

Petrol sektöründe önemli bir


Petrol Ofisi Grubu’nun ana hissedarı olan Vitol’ün yönetim kurulu üyesi Chris Bake, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Türkiye enerji sektörünün milli gururu Petrol Ofisi Grubu’nun daha da güçlenmesini sağlayacak bu adımı atmaktan ötürü son derece mutluyuz. Genç ve dinamik nüfusu ve büyüme potansiyeliyle Türkiye’nin geleceğine olan güvenimiz tam.” Aynı zamanda Petrol Ofisi Grubu CEO’su Mehmet Abbasoğlu da, “Pazardaki gücümüzü daha da pekiştirecek bu heyecan verici buluşmayı ve yeni ekip arkadaşlarımızın aramıza katılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

SATIŞ 2024’TE TAMAMLANACAK

Rekabet Kurumu’nun onayına tabi olan bu satışın 2024 yılında tamamlanması bekleniyor.

İngiltere merkezli BP, Türkiye’de 770 akaryakıt istasyonuna sahipken, mevcut bayi sayısı 1935 olan Petrol Ofisi, bu satın almayla birlikte Türkiye genelinde 2 bin 705 bayiye ulaşacak. Bu satın alma işlemiyle birlikte Petrol Ofisi’nin sektördeki varlığı ve etkisi önemli ölçüde artmış olacak.