Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yüzde 35 zam geldi: Fiyatı 45 liradan 60 liraya yükseldi!

Yeni yılın başlamasıyla birlikte alkol ve sigara ürünlerine yönelik vergi artışları devam ediyor. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, belirli bir bira grubuna yüzde 35 oranında zam yapıldığını duyurdu.

Yeni yılın başlamasıyla birlikte


Yeni yılın gelmesiyle birlikte, alkol ürünlerine önemli bir zam geldi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD)  Başkanı Erol Dündar, belirli bir bira grubuna yüzde 35 oranında zam yapıldığını duyurdu. Bu zam, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artışının ardından alkollü içki fiyatlarının yükselmesine devam ediyor.

Zam oranlarına göre, 45 TL’den satılan 50’lik biraların fiyatı 60 TL’ye çıkarken, aynı markaya ait en pahalı bira ise 95 TL olarak belirlendi. Bu durum, birçok tüketicinin alkol harcamalarını etkileyecek gibi görünüyor.

Sigara fiyatları da yeni yılda artış göstermişti. Şimdiye kadar en ucuz sigara 52 TL’ye yükselirken, en pahalı sigara ise 60 TL civarında satılmaya başlandı.

TBYD Başkanı Dündar, bu zam kararının ardından sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, tüketicilere  daha fazla maliyet yansıtılmasının sektörde endişe yarattığını ifade etti. Hem içki hem de sigara fiyatlarındaki bu artışların, tüketicileri ve sektörü nasıl etkileyeceği ise merak konusu.