Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yurtta bir asansör kazası daha: İdari soruşturma başlatıldı

Rize’de bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı kız öğrenci yurdunun asansörü, zemine çakıldı, ve bu olay sonucu bir üniversite öğrencisi fenalık geçirdi. 22 yaşındaki Seranur D., asansörün zemine çakılması sırasında ortaya çıkan gürültü nedeniyle tedbir amacıyla hastaneye kaldırıldı. Rize Valiliği ise bu olaya ilişkin bir idari soruşturma başlattı.

Rize'de bulunan Kredi Yurtlar


Ayder Kız Öğrenci Yurdu’nda meydana gelen olayda, üniversite öğrencisi Seranur D., tek başına 9. kattan indiği asansörün kabini boşaldıktan sonra bilinmeyen bir nedenle zemine çakılması sonucu panik yaşadı. Gürültüyü duyan diğer öğrenciler de kendilerini dışarı atmış, bunun üzerine yurda sağlık ve polis ekipleri sevk edilmişti.

Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Seranur D.’nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

VALİ VE REKTÖR YURDA GELDİ

Olay sonrasında yurtta kalan diğer öğrenciler yurt yönetimini protesto ederken, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz da yurda gelerek öğrencilerin sorunlarını dinledi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada ise asansörün kullanımı sırasında arıza yaşandığı ve bu nedenle zemin kata kaydığı belirtildi. Açıklamada, öğrencinin tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldığı, sağlık kontrollerinden sonra herhangi bir yaralanma veya sağlık sorunu tespit edilmediği vurgulandı. Ayrıca, asılsız haberler nedeniyle yurtta kalan diğer öğrencilerin yurt önünde toplandığı ve Vali Baydaş’ın, konuyla ilgili olarak idari soruşturma başlatıldığını ve sorumluların görevden alınacağını ifade ettiği bildirildi. Valilik, olayın tüm yönleriyle hassasiyetle takip edileceğini belirtti.