Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Youtube’dan dolar kazanmak kolaylaşıyor! Yapay zeka ile her dilde ücretsiz dublaj ekleme seçeneği geliyor!

Popüler sosyal medya uygulaması YouTube üzerinden kendi işini kuran ve dolar ile para kazanan milyonlarca fenomen isim bulunuyor. Yapay zekanın entegre edildiği yeni dönemde Google geliştirdiği özel proje ile paylaşılan her video için dublaj ekleme seçeneği getiriyor. İşte detaylar…

Popüler sosyal medya uygulaması


Google bu kez YouTube üzerinde yeni bir dönemi başlatacak o hamleyi atıyor. Dublaj ekleme seçeneği sayesinde yapay zeka teknolojisini kullanarak büyük ses getirecek yeni bir gelişmeye daha adım atılıyor. Google Area 120 adını verdiği ekibi ile birlikte platform üzerinden paylaşılan videolara yapay zeka destekli dublaj ekleme seçeneğini getirmeye hazırlanıyor. Farklı dillerde video izleyebilme şansı sunacak bu yeni sistem sayesinde paylaşılan her video onlarca farklı ülke tarafından etkileşimli halde takip edilebilecek.

YouTube platformu üzerinden paylaşılan videolar, Youtube’un desteklediği dil seçeneği üzerinden alt yazılı olarak izlenebiliyor. Bu durum sadece yükleyici hesabın izin verdiği ve çevirisini yaptığı ölçüde geçerli oluyordu. Yeni dönemde ise her dilde dublaj fırsatı sunulacak.

HER İÇERİK ANADİLDE DUBLAJLANACAK!

Google YouTube üzerinde başlatacak olduğu bu yeni özellik sayesinde yapay zeka teknolojisini kullanarak farklı dilde yüklenen her videoya dublaj yapma seçeneği sunacak. Altyazısı olsun olmasın YouTube videoları artık dublajlı seçeneği ile birlikte izlenebilecek. Bu sayede her ülkeden onlarca YouTube kullanıcısı kendi dilini kullanarak içeriklere ulaşabilecek.

YOUTUBE DUBLAJ ÖZELLİĞİ NE ZAMAN GELİR?

Google’ın bu hamlesi otomatik altyazı ekle seçeneğine benzetildi. Türkçe başta olmak üzere farklı diller için oluşturulabilen altyazı seçeneği artık dublaj seçeneği ile kullanılabilecek. Söylenene göre Google tarafından adım atılan bu hamle başarılı olunursa 2024 yılı itibariyle dublaj desteği ile birlikte YouTube’u kullanabilmeyi sağlayacak.

YAPAY ZEKA DUBLAJI NASIL EKLEYECEK?

Google’ın deneysel projelerini geliştirebilmek için özel olarak tasarlamış olduğu Aloud isimli yapay zeka aracı sayesinde YouTube’daki videolar dublajlı halde üretilebilecek. Site üzerinden erişim sağlandığında videonun analizi yapılacak. Ardından metin haline getirilerek seslendirecek. Tüm bu işlem yapay zeka teknolojisi tarafından dakikalar içerisinde gerçekleşecek.