Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yarın okullar tatil mi? İşte eğitime ara verilen il ve ilçeler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinde parçalı ve çok bulutlu hava hakim. Ancak, Marmara’nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde yağışlı bir hava bekleniyor. İşte, eğitim öğretime ara verilen iller.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından


21 Kasım 2023 Salı günü okullar tatil mi, okullar nerelerde tatil edildi? soruları olumsuz hava koşullarının görüldüğü illerde gündeme geldi. Meteoroloji’nin uyarılarının ardından 20 Kasım Pazartesi günü Zonguldak, Bolu, Düzce, Sakarya, İstanbul, Bartın, Diyarbakır gibi illerde ve bazı ilçelerde eğitim öğretime ara verildi. Kuvvetli fırtınanın en çok etkilendiği illerden biri de Zonguldak oldu. Sel, fırtına ve sağanak yağışlarda 9 kişi hayatını kaybederken, valilikten eğitim öğretimle ilgili  açıklama geldi. Öte yandan Meteoroloji’den Ordu, Giresun, Trabzon, Iğdır, Ağrı, Muş, Kastamonu ve Sinop için yeni uyarılar yapıldı. Olumsuz hava koşulları ve kuvvetli sağanak uyarısı sonrası veli ve öğrencilerin salı günü eğitim öğretime ara verilmesine yönelik beklentileri arttı.

Okullar yarın tatil mi edildi? sorusu Zonguldak başta olmak üzere Meteoroloji’nin uyarı verdiği Ordu, Giresun, Trabzon, Iğdır, Ağrı, Muş, Kastamonu, Sinop, Ardahan, Bitlis, Şırnak, Hakkâri gibi illerde öne çıkan başlıklardan oldu. Meteoroloji’nin uyarılarının ardından 20 Kasım Pazartesi günü birçok ilde eğitim öğretime bir günlük ara verildi. Pazartesi günü tatil olan illerde 21 Kasım Salı günü için yeni karar alınıp alınmadığı öğrenciler ve velilerin yoğunlaştığı konulardan oldu. Zonguldak Valiliği, kuvvetli yağış ve fırtınadan olumsuz yönde etkilenen Karadeniz Ereğli ilçesinde eğitime iki gün ara verildiğini duyurdu.

İşte, okulların tatil edildiği iller

Zonguldak Valiliği, kuvvetli yağış ve fırtınadan olumsuz yönde etkilenen Karadeniz Ereğli ilçesinde eğitime iki gün ara verildiğini duyurdu. Valilik’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Kuvvetli yağış ve fırtınadan olumsuz yönde etkilenen KDZ. Ereğli İlçe genelinde 21 Kasım 2023 Salı günü ile 22 Kasım 2023 Çarşamba günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmiştir.

Kdz. Ereğli ilçemizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 21-22 Kasım 2023 tarihlerinde iki gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

20 KASIM PAZARTESİ OKULLAR TATİL EDİLMİŞTİ

İstanbul Valiliği, Şile’de meydana gelen fırtına ve sel baskını nedeniyle ilçede yarın ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurmuştu.

20 Kasım Pazartesi günü İstanbul Şile, Sakarya, Zonguldak, Amasra, Düzce, Karabük, Sinop, Diyarbakır, Bingöl, Batman gibi bazı il ve ilçelerde eğitim öğretime ara verilmişti.

METEOROLOJİ’DEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, Iğdır, Ağrı, Muş, Kastamonu ve Sinop kıyılarında kuvvetli, Doğu Karadeniz’in doğusu, Ardahan, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.