Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yapı Kredi’den 650 milyon dolarlık sermaye benzeri tahvil ihracı

Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Erün: ” 650 milyon dolarlık sermaye benzeri tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz”

Yapı Kredi Üst Yöneticisi


Yapı Kredi, 650 milyon dolarlık sermaye benzeri tahvil ihracı gerçekleştirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, bankanın tamamladığı 650 milyon dolarlık sermaye benzeri tahvil ihracına, yurt dışı yatırımcılardan 2,4 milyar doların üzerinde talep geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Erün, söz konusu işlemin, ülke ekonomisine ve Yapı Kredi’ye duyulan güvenin önemli bir göstergesi olduğunu belirterek, uluslararası alanda Türkiye’ye ve bankalarına olan güveni teyit etmeye devam ettiklerini ifade etti.

Geçen yılın ilk yarısında gerçekleştirdikleri 580 milyon dolarlık ilk sosyal sendikasyon kredilerini, deprem felaketinden etkilenen illerdeki müşterilerinin dış ticaret finansmanına yönlendirdiklerini aktaran Erün, şunları kaydetti:

“Yine, sürdürülebilir finans alanındaki lider rolümüzle, geçtiğimiz yıl 500 milyon dolarlık ilk sürdürülebilir eurobond ihracımızı gerçekleştirdik. Söz konusu işleme, ihraç tutarının iki katından fazla talep geldi. Devam eden süreçte söz konusu eurobond işlemine 300 milyon dolar tutarında ek ihraç daha ekledik. Bununla birlikte yılın ikinci yarısında sağladığımız 755 milyon dolarlık sendikasyon kredisini de sürdürülebilirlik temasıyla ihracatçı müşterilerimizin kullanımına sunduk.

Son olarak, her alanda liderlik misyonumuz doğrultusunda güçlü sermaye pozisyonumuzu korumak ve sağlıklı bilanço yapımızı daha da iyileştirmek adına Yapı Kredi olarak 650 milyon dolarlık sermaye benzeri tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. İşleme gösterilen yüksek ilgi, ekonomimize ve bankamıza duyulan güveni ortaya koyması açısından büyük önem taşıyor. 80. yaşımıza adım attığımız 2024 yılında da ülkemiz ekonomisine değer katmak için kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz.”

Yapı Kredi’nin sermaye benzeri tahvil ihracı işleminde ADCB, Citibank, J.P. Morgan, MUFG, SMBC ve Standard Chartered görev aldı.