Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vira bismillah! Yeni sezonda balıkçılar bol hamsiyle döndü

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren balıkçılar, yeni sezonun hamsi bereketiyle başladı. Denize açılarak “Vira bismillah” diyen balıkçılar, kasalar dolusu hamsi ile limana dönüyor.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet


Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, bu sezonun avcılığının hamsi ile başladığını açıkladı. Pehlivanoğlu, bu sene palamut bolluğunun yaşanmayacağını belirtirken, “Bu sene büyük balık az olduğu için hamsi ve istavrit daha fazla” dedi. Ayrıca, havaların soğumasıyla birlikte hamsi miktarının daha da artmasını beklediklerini vurguladı.

TEKNELER BALIĞIN YOĞUN OLDUĞU BÖLGELERE YÖNLENDİRİLİYOR

Balıkçı İdris Şeremet ise son iki haftadır denizde “derya kuzuları”nın peşinde olduklarını ifade etti. Hamsinin bu sezon balıkçıları mutlu ettiğini söyleyen Şeremet, “Hamsi, istavrit, lüfer ve zaman zaman torik avcılığı oluyor. Sezonun daha başlarında olduğumuz için tekneler, balığın yoğun olduğu bölgelere yönlendiriliyor. Karadeniz’de balık olduğu duyulunca oraya gidiyorlar, Marmara’da balık varsa buraya geliyorlar. Hamsiler artınca herkes kendi bölgesinde avlanmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Balıkçılar, yeni sezonun bol hamsiyle bereketli geçmesini umut ediyorlar.