Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vatandaşın alım gücü azaldı, satışlar durdu

Dünya’nın her yerinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da evlerde, okullarda, iş yerlerinde, hastanelerde ve birçok alanda  kullanılan bilgisayarlar bu yıl fiyatların yüksek olmasından dolayı raflarda kaldı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Türkiye genelinde masaüstü ve dizüstü bilgisayar satışları 2012 yılından bu yana sürekli azalıyor. Fakat satışlarda düşüş yaşayan en büyük kayıp küçük şirketlerin ve iş yerlerinin oldu. Bilgisayar satışı ve tamirini yapan Fadıl Sarısu son zamanlarda ekonomik şartlardan dolayı bilgisayar satışlarında azalma olduğunu belirtti.

 “VATANDAŞIN ALIM GÜCÜ YOK”

Atatürk Bulvarı’nda  bilgisayar satış sektöründe yer alan Fadıl Sarısu, vatandaşların maddi zorluklardan dolayı  elektronik eşyalara talep gösteremediklerini ve alım gücünün düştüğünü belirterek, “Artık sıfır bilgisayara talep düştü, bu durum alım gücünden kaynaklanıyor. Bilgisayar fiyatların yükselmesiyle vatandaşın alım gücü zayıfladı. Bundan dolayı  ikinci el bilgisayarlar alıyorlar, ya da kendi eski bilgisayarlarını onarıma getirip kullanıyorlar” dedi.

“VATANDAŞLAR İKİNCİ EL BİLGİSAYARLARA YÖNELİYOR”

Vatandaşların geneli ikinci el bilgisayar tercih ettiğini söyleyen Fadıl Sarısu; “Fiyatların yükselmesiyle vatandaşın alım gücü zayıf olduğundan dolayı ikinci el yâda kendi eski bilgisayarlarını onarıma getirip kullanıyorlar. Öğrencilerin durumu’ da zaten vahim Allah yardımcıları olsun bizde elimizden ne kadar geliyorsa yapmaya yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu

URFANATİK HABER; AHMET DURMUŞ