Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Hasan Şıldak müjdeyi verdi: Şanlıurfa müzik şehri oldu

Şanlıurfa, kültürel zenginliği ve müziğin zengin mirasıyla yine uluslararası arenada dikkat çekmeyi başardı. Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruyla bu büyük başarıyı paylaştı.

Şanlıurfa, kültürel zenginliği ve


Şanlıurfa, 2010 yılında Sıra Gecesi Geleneği ile UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne girmişti ve şimdi “Müzik” alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na seçildi.

Vali Hasan Şıldak, bu gelişmeyi şu sözlerle duyurdu: “Şanlıurfa Müziği UNESCO Listesinde. 2010 Yılında Sıra Gecesi Geleneği ile UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesine giren Şanlıurfa bu kez ‘Müzik’ alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil edildi. İlimizin kültür zenginliğini ve kadim şehir olarak müzik alanında da gücünün tescillendiği bu başarıda katkısı bulunan başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere bütün kurumlarımızı kutluyorum. Şehrimize hayırlı olsun…”

Bu prestijli unvan, Şanlıurfa’nın müzik mirasını uluslararası platformda tanıtarak kültürel çeşitliliği ve yaratıcılığı teşvik etme açısından büyük bir adımı temsil ediyor. Şehir, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olarak kültürel mirasını koruma ve geliştirme konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.