Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Urfa dahil 5 İl’de silah ticareti operasyonu! 20 gözaltı

Şanlıurfa dahili 5 ilde eş zamanlı silah ticareti üzerine operasyon gerçekleşti. Yapılan operasyon 5 ruhsatsız tabanca, 5 ruhsatsız tüfek ve çok sayıda 462 fişek’e el konulurken, 20 şüpheli şahıs gözaltına alındı

Şanlıurfa dahili 5 ilde


Şanlıurfa dahil 5 ilde eş zamanlı silah ticareti üzerine operasyon gerçekleşti. Yapılan operasyon 5 ruhsatsız tabanca, 5 ruhsatsız tüfek ve çok sayıda 462 fişek’e el konulurken, 20 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından silah ticareti suçunu işleyen faillerin tespit edilmesine ve yakalanmasına yönelik Şanlıurfa merkezli 5 İlde yaklaşık 4 aydır sürdürülen çalışmalar neticesinde; Kendi adına veya yakınları aracılığıyla silah ruhsatı başvurusunda bulundukları ve daha sonra satın aldıkları ruhsatlı silahları çalıntı süsü vermek suretiyle yasa dışı yollarla yüksek fiyat karşılığında sattıkları anlaşılan 20 şahıs tespit edilmiştir.

18 Şüpheli şahısların Şanlıurfa merkezli Gaziantep, Adıyaman, Şırnak ve Bitlis illerinde bulunan adreslerine yönelik 23.01.2024 tarihinde eşzamanlı operasyon düzenlenmiştir.

Operasyon neticesinde yakalanan şahıstan;

5 adet ruhsatsız tabanca,
5 adet ruhsatsız tüfek,
462 adet fişek,

Çok sayıda çeşitli dijital materyaller ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar gerekli işlemler için gözaltına alınmış, şahıslar işlemleri akabinde adli merciler’e sevk edilecektir.