Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Unutkanlık şikayetiyle doktora gitti fakat beyninden 8 santimetrelik bir canlı solucan çıktı!

Avustralya’da unutkanlık ve depresyon şikayetiyle doktora giden bir kadının beyninden 8 santimetre uzunluğunda canlı bir solucan çıktı. Olaya şahit olan hekimler ve hastanın yakını şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Bu haberin fotoğrafı yok


Avustralya’da 64 yaşındaki bir kadın, unutkanlık ve depresyon şikayeti ile hastaneye gitti. Yapılan incelemeler sonrası doktorlar kadının beyninde solucan olduğunu fark etti. Yapılan operasyon sonucu kadının beyninden sekiz santimlik canlı bir solucan çıkarıldı.

HEKİMLER ŞAŞKINLIK YAŞADI 

Kanberra Hastanesi’nde enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Sanjaya Senanayake, nörocerrah meslektaşı Dr. Hari Priya Bandi’yi telefonla arayıp hastasının beyninden 8 cm uzunluğunda canlı bir yuvarlak solucan çıkardığını söyledi ve daha fazla adım atmadan önce Senanayake ve diğer hastane çalışanlarından tavsiye istedi.

DEV PİTON YILANLARINDA GÖRÜLÜYOR 

Yapılan araştırma sonucu çıkan solucan türünün normal şartlarda piton yılanlarında bulunduğu tespit edildi.

Bu Olay, hayvanlardan insanlara hastalık bulaşmasının riskini gözler önüne serdi.

Hastanın yakın çevresinin piton yılanları ile çevrili bir gölün çevresinde yaşadığı belirtildi. Direkt olarak yılanla teması olmasa da, hastanın ot topladığı ve bunları yemeklerinde kullandığı ifade edildi. Bu bağlamda, hastanın bu şekilde solucanla enfekte olmuş olabileceği düşünülüyor.

İNSANLARA HAYVANLARDAN BULAŞABİLİYOR 

Olay, hastalıkların ve enfeksiyonların hayvanlardan insanlara geçmesinin riskini vurgulayarak, insanların ve hayvanların bir arada yaşadığı ve yaşam alanlarının örtüştüğü durumlarda bu tür tehlikelerin artabileceğine dikkat çekiyor.