Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ulu Önder  Atatürk Şanlıurfa’ da özlemle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatın 85. yıl dönümünde Şanlıurfa’da da özlem ve minnetle anıldı.

Bu haberin fotoğrafı yok

  10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 85. yıl dönümünde Türkiye olduğu gibi Şanlıurfalı vatandaşlar tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda saygıyla anılırken, kentte yaşayan vatandaşlar  Atatürk’ ü unutmadıklarını ve her daim kalplerinde yaşatacaklarını ifade etti.

 “HER ZAMAN KALBİMDE YAŞAYACAK”

Mustafa Kemal Atatürk ölmüş olamaz diyen İlk Nur Öztürk, “Mustafa Kemal Atatürk denince kemiklerim hala sızlıyor, her zaman kalbimde yaşayacak ben bugün böyle yaşıyorsam, nefes alabiliyorsam, bu ülkeyi düşman işgalinden kurtardıysa Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir ve sonsuz saygıyla anıyorum hiçbir zaman benim için ölmedi, kendisinden gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

“PADİŞAHLIK DÖNEMİNİ ORTADAN KALDIRDI”

Mustafa Kemal Atatürk denince dünyanın durduğunu dile getiren Hatice Aslan Kaya, “Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı biz bu ülkede rahat bir şekilde yaşayamazdık, gezemezdik. Kadınlara hür olmayı, iş imkânı verdi, padişahlık dönemini ortadan kaldırdı” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK BÜYÜK BİR LİDER”

 Olca Uzun Pınar ise konuşmasında “ Toprağı bol, ruhu şad olsun vatanımız ve ülkemiz için büyük fedakarlıklar da bulunan bir liderdi. Tüm dünyanın gıptayla baktığı büyük bir lideriydi kendisine buradan ruhu şad olsun, Allah rahmet eylesin diyorum” dedi.

URFANATİK ÖZEL HABER: AHMET DURMUŞ