Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TikTok’tan Wikipedia ile iş birliği: Arama motoruna dönüşüyor

Özellikle gençler arasında popülerlik kazanan sosyal medya platformu TikTok, dikkat çekici bir hamle yaparak Wikipedia ile stratejik bir iş birliği başlattı. TikTok’un genişleyen kullanıcı tabanı artık uygulamayı yemek önerileri veya güncel haberler gibi farklı konularda bilgi arayışı için de kullanıyor.

Özellikle gençler arasında popülerlik


The Verge tarafından bildirildiğine göre, TikTok içerisinde çeşitli konulara dair yapılan aramalarda Wikipedia bağlantıları görülmeye başlandı.

TikTok sözcüsü Zachary Kizer, bu iş birliğinin TikTok kullanıcılarına içerikle ilgili daha fazla bilgiye erişim imkânı sunmak amacıyla gerçekleştiğini doğruladı. Ancak, şirket henüz bu yeni özelliği resmi olarak duyurmuş değil.

BİLGİ ARAYIŞI İÇİN DE KULLANILABİLECEK

Şu ana kadar medya tarafından geniş çapta tartışılmamış olan bu iş birliği, TikTok kullanıcılarının daha fazla bilgiye kolayca ulaşmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Wikipedia bağlantıları, TikTok’ta ilgili videolar arasında yer alıyor ve kullanıcılar bu bağlantılara tıkladığında doğrudan Wikipedia’ya yönlendiriliyor. Bu, TikTok’u sadece bir eğlence platformu olmaktan çıkararak bilgi arayışı için de kullanılabilecek bir arama motoruna dönüştürüyor.