Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TERMOMETRELER YANDI:ŞANLIURFA’DA 50 YILIN EN SICAK GÜNÜ!

Türkiye’nin en sıcak illeri arasında yer alan Şanlıurfa’da termometreler 43 derecenin üzerine çıktı. Kentte sıcak hava yaşamı olumsuz etkiliyor.

Türkiye'nin en sıcak illeri


Şanlıurfa’da termometreler 43 derecenin üzerine çıktı. Sıcak havanın bunalttığı vatandaşlar, güneşten korunmak için gölgelik alanlara akın etti.

Toplanma merkezlerine buharlı soğutma sistemi

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı yolcu toplanma merkezleri, buharlı soğutma sistemleri ve vantilatörlerle serinletiliyor. Hava sıcaklığının 43 derecenin üzerinde seyrettiği Şanlıurfa’da sıcaklık, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, şehir içi yolcu taşımacılığında kullanılan otobüslerde klimaların açık tutulması için denetimlerini sürdürürken yolcuların da durakta otobüs beklerken sıcaktan etkilenmemeleri için “Buharlı serinletme” uygulamasını bu yıl da başlattı.

Uygulama çerçevesinde otobüs duraklarında kurulan sistemle vatandaşlara soğuk su püskürtülüyor. Vantilatörlerin de yerleştirildiği duraklarda otobüs bekleyenlerin, püskürtülen soğuk suyla sıcaktan korunması amaçlanıyor. Duraklarda buharlı serinletme yöntemi ile serinleyen vatandaşlar, emeği geçenlere teşekkür etti.