Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son dakika açıklama geldi: Yurt dışı Telefon Kullanımı Süresi uzatıldı

Son dakika açıklama geldi: 4 yıla kadar uzatıldı

Son dakika açıklama geldi:


Yurt dışı telefon kullananlar  için müjdeli haber AK Parti’den geldi. Buna göre 4 ay  olan yurt dışı telefon kullanma süresi 6 aya uzatıldı. E-devlet üzerinden “Geçici haberleşme” için başvuru yaparak süre uzatılabiliyor. Ancak bu iki defaya mahsus olmak üzere 30 gün uzatılacak. Yabancı plakalı araçların yurtta kalış süreleri ise bir defaya mahsus olmak üzere 4 yıla uzatılacak.

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri öncesinde AK Parti’nin vaatlerinden biri, yurt dışından getirilen mobil cihazların IMEI kayıt sürelerinin yurt dışında yaşayan vatandaşlar için 120 günden 180 güne çıkarılmasıydı.

Konuya ilişkin açıklama AK Parti’den geldi. Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya resmi Twitter (X) hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Bir müjdemiz de yurt dışından getirilen cep telefonlarıyla ilgili. Yapılacak yeni düzenleme ile yurt dışı cep telefonlarına e-devlet üzerinden “Geçici haberleşme” için başvuru yapılması durumunda mobil cihazlarını kullanım süresi 2 defaya mahus olarak 30’ar gün uzatılabilecek” ifadelerini kullandı.