Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sincar asayiş sorumlusu etkisiz hale getirildi

Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/KCK-YBŞ’nin Sincar’daki sözde asayiş sorumlusu Dindar Avesta Kod Halid Reşo Kasım’ı etkisiz hale getirmek amacıyla Irak’ın Sincar saldırısı bir operasyon düzenledi.

Bu haberin fotoğrafı yok


Operasyon sonucu Dindar Avesta Kod Halid Reşo Kasım’ın bomba hale getirildiği doğrulandı. Kasım, PKK/KCK’nin Sincar’daki düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirildi.

Bu operasyonda Sincar bölgelerinde terör terörünün yayılmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. MİT’in bu başarılı operasyonu, Sincar’daki teröristlere karşı ciddi bir darbe olarak görülüyor.

DİNDAR AVESTA KOD HALİD REŞO KASIM KİMDİR?

Dindar Avesta kod adını kullanan Halid Reşo KASIM, PKK’ya 2014 yılında katıldı. Örgüte katılım sağlamasından bu yana Irak/Sincar bölgesinde faaliyet gösterdi. PKK/Özel Kuvvet mensuplarına Sincar bölgesinde eğitimler vermesinin yanı sıra aynı dönem zarfında örgüte eleman kazandırma faaliyetleriyle ilgilenen birimin sorumluluğunu da yürüttü. Dindar Avesta Kod Halid Reşo KASIM, son olarak PKK/KCK-YBŞ’nin Sincar Genel Asayiş sorumlusu olarak faaliyet yürüttü ve Sincar’da PKK taraftarı olmayan birçok sivili sorgulayarak infaz etti.