Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sigaraya büyük zam geldi! İşte 3 Kasım 2023 zamlı sigara fiyatları

Geçtiğimiz günlerde bazı sigara markalarına gelen zamlar sonrasında Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Sigara gruplarına 5 TL zam geldi.

Geçtiğimiz günlerde bazı sigara


Türkiye’de sigara fiyatlarına bir kez daha zam geldi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, sigaralara paket başına 5 TL zam yapıldığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Son zamla birlikte farklı markalardaki en ucuz sigara fiyatı 50-51 TL seviyesine yükselirken, en pahalı sigaralar 55 TL ile 57 TL arasında satılmaya başlandı.

Bu zammın öncesinde, geçtiğimiz ay Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bazı sigara çeşitlerine 5 TL zam yapıldığını ve diğer gruplara da zammın yolda olduğunu açıklamıştı.

Sigara fiyatlarındaki bu artış, tütün ürünlerine olan vergi ve harçların yeniden düzenlenmesiyle gerçekleşmektedir. Sağlık ve ekonomik nedenlerle sigara tüketimini azaltmaya yönelik politikalar çerçevesinde bu tür zamların uygulanması yaygın bir uygulama haline gelmiştir.

Sigara fiyatlarındaki bu son zammın, tütün mamullerinin tüketimini azaltma amacı taşıdığı bilinmekte ve bu bağlamda sigara tüketimi üzerinde etkisi izlenmeye devam edilmektedir. Bu zamlar, sigara tüketenlerin bütçelerini etkileyebilirken, aynı zamanda sağlık üzerinde olumlu etkiler yaratma potansiyeli taşımaktadır.