Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sigara zamlandı mı? İşte en düşük ve en yüksek sigara fiyatları

Türkiye’de sigara fiyatlarına bir zam daha geldi. Sigara zamları geçtiğimiz ayın başında yapılmış ve ardından Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya aracılığıyla “Sigara gruplarına 5 TL zam geldi.” açıklaması yaparak yeni zammı duyurmuştu. İşte 2 Kasım 2023 tarihi itibarıyla güncel zamlı sigara fiyatları listesi…

Türkiye'de sigara fiyatlarına bir


SİGARAYA 5 TL ZAM

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Sigara gruplarına 5 TL zam geldi.” ifadesini kullanarak sigaralara yeni bir zam yapıldığını bildirdi.

ZAM NE ZAMAN GEÇERLİ OLDU?

Sigara fiyatlarındaki bu son zammın 2 Kasım 2023 tarihi itibarıyla geçerli olduğu belirtiliyor.

Gelen bu zam ile birlikte birçok sigara markasının en ucuz fiyatları 50 TL ile 51 TL arasında değişkenlik gösterirken, en pahalı sigara fiyatları ise 55 TL ile 57 TL arasında değişiyor.

EKİM AYINDA 5 TL ZAM YAPILMIŞTI

Ekim ayının başında Türkiye’de hemen hemen bütün sigara gruplarına 5 TL’lik bir zam gelmişti. Bu zammın ardından Kasım ayının ilk gününde yeni bir zam daha geldi. Sigara fiyatlarındaki bu artışlar, tütün ürünlerine olan talepte bir azalmaya neden olurken, aynı zamanda kamu gelirlerine de katkı sağlıyor. Sigara kullanıcıları için fiyat artışları sağlık nedenleriyle sigarayı bırakma yolunda bir teşvik olabilirken, aynı zamanda tütün ürünlerine olan bağımlılığı azaltmaya yönelik bir adım olarak da görülüyor.