Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siemens ve Amazon Web Services güçlerini birleştiriyor

Amazon Bedrock’ı düşük kodlu platformumuza entegre ederek üretken yapay zeka teknolojisini demokratikleştiriyor ve müşterilerin daha rekabetçi, esnek ve sürdürülebilir olmak için ihtiyaç duydukları uygulamaların geliştirilmesi noktasında herkese eşit fırsat sağlıyoruz

Amazon Bedrock'ı düşük kodlu


Siemens, müşterilerin üretken yapay zekanın gücüyle yeni uygulamalar oluşturmalarına ve mevcut uygulamaları yükseltmelerine olanak sağlamak için Amazon Bedrock’ı Mendix düşük kodlu geliştirme platformuna entegre etmeye hazırlanıyor.

Siemens’ten yapılan açıklamaya göre, Siemens ve Amazon Web Services (AWS) ortaklıklarını güçlendirme kararı aldı.

Buna göre iki şirket, her sektör ve ölçekten işletmenin üretken yapay zeka (AI) uygulaması geliştirmesini ve ölçeklendirmesini kolaylaştıracak. Mühendislik ve üretimin yanı sıra lojistik, sigorta ve bankacılık gibi alanlardaki uzmanlar, en gelişmiş üretken yapay zeka teknolojisi sayesinde yeni uygulamalar geliştirebilecek ve mevcut uygulamaları yükseltebilecek.

Siemens, uzmanlara bu imkanların sunulabilmesi için önde gelen yapay zeka şirketlerinin yüksek performanslı temel modellerini güvenlik, gizlilik ve sorumlu yapay zeka özellikleriyle birlikte tek bir uygulama programlama arayüzü (API) üzerinden sunan bir hizmet olan Amazon Bedrock’ı, Siemens Xcelerator portföyü bünyesinde yer alan düşük kodlu öncü platform Mendix ile entegre edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Siemens Üst Yöneticisi (CEO) Roland Busch, “Amazon Bedrock’ı düşük kodlu platformumuza entegre ederek üretken yapay zeka teknolojisini demokratikleştiriyor ve müşterilerin daha rekabetçi, esnek ve sürdürülebilir olmak için ihtiyaç duydukları uygulamaların geliştirilmesi noktasında herkese eşit fırsat sağlıyoruz. Programlama uzmanlığına gerek kalmadan daha akıllı uygulamalar geliştirilmesi inovasyonu hızlandıracak ve şirketlerin vasıflı iş gücü eksikliklerini gidermelerine yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

AWS CEO’su Adam Selipsky ise “AWS ve Siemens güç birliği yaparak dünyanın her yerindeki şirketlere üretken yapay zeka sayesinde yeni kabiliyetler, çözümler ve değer yaratmak için ihtiyaç duydukları kapasiteyi sağlıyor. Siemens ile süregelen 10 yıllık işbirliğimizde temellenen bu ortaklık, tüm sektörlerdeki müşterilere üretken yapay zeka sayesinde yeni fırsatlardan yararlanmak için ihtiyaç duydukları esnek, özelleştirilebilir ve güvenli ortamı sunuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

– Müşteriler kullanım durumlarına en uygun üretken yapay zeka modelini seçebilecek

Verilen bilgiye göre, Siemens ve AWS işbirliği sayesinde müşteriler kendi spesifik kullanım durumlarına en uygun üretken yapay zeka modelini seçebilecek ve bu modeli uygulamalarına hızlı ve güvenli bir şekilde dahil edebilecek. Bu sayede geliştirme sürece basitleşecek, hız kazanacak ve daha verimli hale gelecek.

Önceden geliştiriciler üretken yapay zeka modellerini entegre etmek istediklerinde erişim izni almaları ve özel fonksiyon kodu yazmaları gerekiyordu. Yeni Mendix-Amazon Bedrock entegrasyonu sayesinde bu süreç artık yalnızca birkaç tık ile tamamlanabilecek.

Ekipler, özel programlama bilgisine gerek olmadan akıllı ve sektör koşullarında sınanmış uygulamalar geliştirebilecek. Kullanıcılar ise grafik arayüz ve basit sürükle-bırak komutları sayesinde veriyle kolayca etkileşime geçebilecek.

Bu inovasyon, Mendix müşterilerinin iş gücü üretkenliğini artırmak için üretken yapay zekayı hayata geçirmelerine de olanak tanıyacak.

Müşteriler, bu inovasyondan faydalanmak için kendi yapay zeka altyapılarını oluşturmalarına gerek kalmadan şirket verilerinin gücünü mümkün olan en yüksek güvenlik ve gizlilik seviyesiyle kullanabilecek, üstelik süreç boyunca verileri üzerinde tam kontrol sağlamaya devam edecek.

– Siemens ve AWS işbirliği, ortaklığın kapsamını genişletecek

Üretken yapay zeka teknolojisi, uzun teknik veya yasal belgeleri özetleme ve analiz etme, içeriği farklı dillere çevirme veya görüntü tanıma gibi özellikler sayesinde uygulamaları güçlendirme potansiyeli taşıyor.

Örneğin, finansal işletmeler otomatik dolandırıcılık tespitini yazılımlarına entegre edebilecek veya bir otomobil fabrikasındaki işçiler üretim hattındaki milyonlarca veri noktasının yapay zeka analizinden hareketle kaliteyi artırabilecek.

Amazon Bedrock’taki çeşitli temel modellere kolay erişim sayesinde kullanıcılar kendi işleri için en iyi modeli rahatlıkla seçebilecek ve yalnızca birkaç tık ile modelleri sistemlerine entegre edebilecek.

Siemens ve AWS işbirliği, iki isim arasında BT ve bulut teknolojisinin kullanımını kolaylaştırmaya yönelik olarak uzun süredir devam ettirilen ortaklığın kapsamını genişleterek, bu teknolojinin uygulamalara ve makine iş akışlarına kolayca entegre edilebilmesini ve sorunsuz şekilde kullanılabilmesini sağlıyor.