Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’ya kar geliyor! İl Müdürlüğü uyardı: Hazırlıklı olun!

Şanlıurfa’da hava durumu önemli bir değişiklikle karşı karşıya! Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Pazar gününden itibaren bölgeyi etkisi altına alması beklenen soğuk ve yağışlı sisteme dair önemli bir uyarıda bulundu.

Şanlıurfa'da hava durumu önemli


Şanlıurfa’da hava durumuyla ilgili önemli bir gelişme yaşanıyor. Pazar gününden itibaren bölgeyi etkisi altına alması beklenen soğuk ve yağışlı sistem, Şanlıurfa Tarım ve Orman İl  Müdürlüğü tarafından  yapılan açıklamayla gündeme geldi.

10  Ocak Çarşamba gününe kadar sürecek bu dönemde, hava sıcaklıklarında belirgin bir düşüş öngörülüyor. Açıklamada, genellikle yağmur, bazı bölgelerde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde gerçekleşeceği belirtilen yağışlarla ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı. Sıcaklıkların ise hafta boyunca mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bölgemizin önümüzdeki haftadan itibaren soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor. 10 Ocak  2024 Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte yağışların; yağmur,  yer yer karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, 10 Ocak 2024 Çarşamba gününden başlamak üzere hafta boyunca hızlı ve ani düşüşle mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor. Soğuk ve yağışlı havanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı yapılan meteorolojik tahmin ve erken uyarıların yakından takip edilerek, dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.