Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde okul servislerine sıkı denetim

Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’nde güvenli bir eğitim dönemi başlamasıyla beraber jandarma ve polis ekipleri, ilçe genelindeki okul servislerine yönelik sıkı denetimler başlattı.

Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesi'nde güvenli


Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ve Halfeti Kaymakamlığı’nın talimatları doğrultusunda, okul servis araçlarına yönelik denetim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Jandarma, polis ve trafik ekipleri, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması sonrası ilçe genelindeki okul servislerini titizlikle denetliyor.

Gerçekleştirilen denetimlerde, servis sürücüleri ve araçları detaylı bir şekilde inceleniyor. Jandarma ve polis ekipleri, bu denetimlerin yoğun bir şekilde sürdürüleceğini belirtiyor.

Halfeti Kaymakamlığı, denetimlere ilişkin resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, ” İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, ilçemiz genelinde gerçekleştirdiği denetimler kapsamında, öğrencileri taşıyan okul servis araçlarının güvenliği için önemli bilgilendirmelerde bulundu. Şoförlere güvenli sürüş, emniyet kemeri kullanımı, hız limitleri ve hizmet yönetmelikleri konusunda bilgi verildi. Öğrenci indirme ve bindirme kurallarına dikkat edelim” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Halfeti İlçesi’nde yapılan bu denetimler, öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyor ve trafik güvenliğine katkı sağlamak için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.