Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfalılar uçak seferlerine tepki gösterdi!

İzmir’de yaşayan Şanlıurfalılar, İzmir- Şanlıurfa arasında yapılan direk uçak seferlerinin kaldırılmasına tepki gösterdi.

İzmir'de yaşayan Şanlıurfalılar, İzmir-


Turizm alanında her gün yeni arkeolojik alanların çıktığı, gezenlerin hayran kaldığı  Şanlıurfa, yerli ve yabancı turistleri ağırlamak  için çaba harcarken hava ulaşımındaki yetersizlik buna engel oluyor.

Kentin her kesimi uçak seferlerinin azlığından yakınırken, Anadolujet tarafından haftanın 3 günü gerçekleştirilen Şanlıurfa-İzmir direk uçak seferleri kaldırıldı.

Son uçuş 28 Ekim 2023 günü yapılmıştı
İzmir Şanlıurfa Federasyonu, Şanlıurfa-İzmir arası direk uçuşların olmamasına tepki gösterdi. Basmane Meydanında bir araya gelen kentteki Şanlıurfalılar adına açıklama yapan Nurettin Çelik bu durumun düzeltilmesi gerektiğini vurgulayarak adeta üvey evlat muamelesi gördüklerini dile getirdi.

Şanlıurfa’ya direk uçuş bulunmamasına rağmen çevre iller Gaziantep, Mardin ve  Diyarbakır’a uçuş olduğunu aktaran Çelik, İzmir’de 300 binin üzerinde Urfalı bulunduğunu bu nedenle direk uçuşların yeniden yapılmasını istediklerini vurguladı.