Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfalılar bekliyordu, Malatya’ya gidiyor!

Şanlıurfalıların yılardır beklediği ve Şanlıurfa’ya gelip, gelmeyeceği merak konusu olan hızlı tren projesi Malatya’ya gidiyor.

Şanlıurfalıların yılardır beklediği ve


Şanlıurfa’nın ve Şanlıurfalı vatandaşların gündemindeki en önemli konulardan bir tanesi  olan hızlı tren projesi Gaziantep’ten sonra  Malatya’ya da gidiyor.  

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Abdulkadir Uraloğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen Koordinasyon Toplantısına katılım sağladı. Düzenlenen Koordinasyon Toplantısına konuşan Bakan Uraloğlu,

“Malatya Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen Koordinasyon Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ‘Sivas’tan Malatya’ya gelecek olan 224 kilometre uzunluğundaki hızlı tren projemizi bitirdik. Proje onaylarını gerçekleştirdik. Çed sürecini bitirdik ve yatırım programına teklif ettik. Eğer imkân olur da  2024 yatırım programını alırsak ihalesini konuşacağız. 2024 olmasa 2025 yatırım programına kesinlikle alacağız” dedi.

ŞANLIURFA’YA GELMESİ BEKLENİYORDU
Son dönemde Şanlıurfa’da gündemden düşmeyen ve Şanlıurfa’ya ne zaman geleceği merak konusu olan hızlı tren projesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun Malatya Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen Koordinasyon Toplantısında yaptığı konuşma ile Malatya’ya da gideceği kesinleşti.