Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfalı terörist başı Karayılan öldürüldü mü?

Terör örgütü PKK’nın elebaşı Şanlıurfa Birecik doğumlu Murat Karayılan’ın Basra dönüşünde silahlı saldırı sonucu öldüğü iddia edildi.

Terör örgütü PKK’nın elebaşı


Sosyal medyada yayılan iddialara göre PKK’nın elebaşı Şanlıurfa’nın Birecik doğumlu Murat Karayılan’ın aracına Irak’ın Basra kentinde döndüğü sırada silahlı saldırı gerçekleştirildi.

3 araçtan gerçekleştirilen saldırı da Karayılan’ın ve araç içindekilerin öldüğü iddia edildi.

TEÖRİSTBAŞI MURAT KARAYILAN KİMDİR?

Murat Karayılan, 5 Haziran 1954 tarihinde Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde doğmuştur. 1979 yılında PKK’ya katılan Karayılan, 1999 yılında Abdullah Öcalan’ın yakalanmasının ardından terör örgütünün başına geçmiştir. PKK’nın silahlı kanadı olan Halk Savunma Güçleri’nin (HPG) de komutanı olan Karayılan, Türkiye tarafından terörist olarak kabul edilmektedir.

Karayılan, PKK’nın silahlı kanadı olan HPG’nin de komutanıdır. HPG, Türkiye’de PKK’nın gerçekleştirdiği saldırılardan sorumludur. Karayılan, Türkiye tarafından terörist olarak kabul edilmektedir.

En çok aranan teröristler listesinde kırmızı kategoride yer alan Karayılan için, bakanlık  yakalayan veya yakalanmasına yol açacak bilgi veren kişi veya kişilere 10 milyon TL’ye kadar ödül vereceğini duyurmuştur.