Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfalı sporcular şehitler için zirvede!

Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü’nden üç dağcı sporcu “Ulusal Hasan Dağı Kış Tırmanışı” zirvesine katıldı.

Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa


Adana Çukurova Doğa Gezginleri Spor Kulübü (ÇUGEZ) tarafından düzenlenen ve 23-24 Aralık 2023 tarihleri arasında onbeşincisi gerçekleştirilen “Ulusal Hasan Dağı Kış Tırmanışı” tamamlandı.

Soğuk havada sert esen rüzgar ve yoğun tipi ortamında başlayan kış tırmanışına  Şanlıurfa’yı temsilen Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü’nden üç dağcı sporcusu (Yusuf İbili, Mehmet Denek ,Candan Özen) katıldı.

Aksaray’da 3256 metre yüksekliğe sahip Hasan Dağı’nda gerçekleştirilen kış tırmanışına Adana, Kahramanmaraş,  Gaziantep, Şanlıurfa,  Ankara, İstanbul, Çanakkale, Kayseri, Konya, Mersin, Niğde ve Zonguldak illerinden gelen yaklaşık altmış dağcı sporcu katıldı.

24 Aralık sabah saat 03.00’de yürüyüşe başlandı. Ağır hava şartları özellikle tipi ve rüzgar eşliğinde yaklaşık yedi saatlik bir yürüyüşün ardından 09.45’de zirveye ulaşıldı. Tipi ve rüzgarın devam ettiği zirvede kırkbeş dakika kalarak farklı sürelerle zirveye ulaşan dağcılarla ortak anı fotoğrafları çekinildi ve 10.30’da geri dönüşe geçildi. İki buçuk saat süren zirve inişi sonrası saat 13.00 gibi kamp alanına ulaşıldı.