Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfalı oyuncu hakkında söyledikleri başını yaktı!

Şanlıurfalı Yeşilçam oyuncusu Yılmaz Güney’in kız kardeşi Güzide Pütün, ağabeyi için “Sinemamızın en iyi kadın döven erkeği” diyen oyuncu Farah Zeynep Abdullah’a dava açıyor.

Şanlıurfalı Yeşilçam oyuncusu Yılmaz


Yeşilçam oyuncusu Yılmaz Güney’in ölüm yıldönümünde oyuncu Farah Zeynep Abdullah, “Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği, kadın döven, şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim” paylaşımında bulundu.

Paylaşıma sinirlenen Şanlıurfalı Yeşilçam oyuncusu Yılmaz Güney’in kız kardeşi Güzide Pütün, başta oyuncu Farah Zeynep Abdullah olmak üzere karalama kampanyasına dahil olan kişilere karşı yasal haklarını kullanacaklarını söyledi.

YASAL HAKLARINI KULLANACAKLAR

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Güzide Pütün, “Bu değersiz sözler kimseye prim yaptırmaz. Yılmaz Güney kadınlara saygılı, gençlere önem veren biriydi” dedi.

NE OLMUŞTU?

Yılmaz Güney’in ölüm yıl dönümü vesilesiyle yazar Murathan Mungan sosyal medya hesabından “Yılmaz Güney’in ölümünün 37. yılı. İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen erkeğiydi. Bir daha kimse onun gibi boynunu hafifçe yana kırarak hüzünle bakarken içimizin en ücra yerine dokunamadı” dedi.

Mungan’ın paylaşımına yanıt veren Farah Zeynep Abdullah, “Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği ve kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim” ifadelerini kullandı.