Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’dan Siirt’e 2 milyon 100 bin adet gönderildi!

Siirt’teki baraj gölü ve göletlere Şanlıurfa’dan gönderilen 2 milyon 100 bin sazan yavrusu bırakıldı. Son 5 yılda bu sayı toplamda 8 milyonu buldu.

Siirt'teki baraj gölü ve


Tarım ve Orman Bakanlığının “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” devam ediyor. Şanlıurfa’dan gönderilen 2 milyon 100 bin sazan yavrusu, Ilısu Barajı göl alanına ve Kurtalan ilçesindeki göletlere bırakıldı.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan yaptığı açıklamada, ildeki gölet ve baraj göllerine son 5 yılda 8 milyona yakın sazan yavrusu bırakıldığını belirtti.

Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Su Ürünleri Üretim ve Araştırma İstasyonu tesislerinde üretilen 2 milyon 100 bin sazan yavrusunun teslim alındığını ifade eden Demirhan, “Balıklar aynı gün Kurtalan’daki göletlere ve Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Baraj Gölü’ne bırakıldı. Baraj ve göletlerde yapılan balıklandırma çalışmasıyla sportif balıkçılık faaliyetlerinin geliştirilmesi ve balık tüketiminin arttırılması hedeflenmektedir. İç sularımızda yaygın olarak bulunan ve talep gören 1 milyon 300 bin şabut yavrusu yakın bir zamanda baraj gölüne bırakılacak” dedi.