Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’dan Kocaeli’ye uzanan çifte cinayette kan donduran detaylar belli oldu

Boşanma aşamasındaki hemşire eşini ve kayınbabasını öldüren sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanığın maktulle 38 gün evli kaldığı, Şanlıurfa’dan Kocaeli’ye gelen eşini takip ettiği ve 6 gün boyunca evlerini otelden gözetlediği öğrenildi.

Boşanma aşamasındaki hemşire eşini


Edinilen bilgiye göre Kan donduran olay, 2022 yılında Kocaeli’nin Barbaros Mahallesi’nde meydana geldi. Eşi Beyza S. (23) ile boşanma aşamasında olduğu öğrenilen Ömer S. (31), Şanlıurfa’dan kaçan ve Kocaeli’ye yerleşen eşini takip etti. Eşinin ve kayınpederi Şahin Kılıç’ın aracıyla evinin otoparkına geldiğini gören sanık Ömer S., önce kayınbabasına ardından eşine defalarca kez ateş etti.

Beyza S.’nin ve babasının hayatını kaybederken gözaltına alınan cani koca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dün, ilk kez hakim karşısına getirilen Ömer S.’nin kan donduran cinayeti soğukkanlı bir şekilde anlatması dikkat çekti.

Beyza S. ile 38 gün evli kaldığını söyleyen Ömer S., şunları söyledi: Evlilik sürecimizde 10 gün balayına gitmiştik. Balayı dönüşünce bir bankada kendi adına kasa kiraladı ve düğünde takılan 1 milyon değerindeki takıyı orya koydu. Ben kasanın ikimiz adına olmasını talep ettim ancak kendisi bunu kabul etmedi.

Beyza evi terk ettikten 5 gün sonra boşanma davası açtı. 14 kez şikayette bulundu. Şikayetin 10’unda kovuşturmaya yer olmadığını kararı çıktı. Sosyal medya hesaplarından Beyza’nın erkeklerle beraber eğlendiğini gördüm. İşten ayrıldım ve Kocaeli’ye geldim. Amacım Beyza’nın ve ailesinin önünde intihar etmek ve onlara vicdan azabı çektirmekti. Başiskele’de ucuz bir otel buldum ve bir oda kiraladım. O bölgede başka otel yoktu ve uygundu. Kiraladığım bu oda tesadüfen Beyza’ların evine doğru bakıyordu. Sürekli maktulün evini gözetlemedim. Otelde sadece 6 gün kaldım. Olay günü Beyza ve babasının evden çıktıklarını gördüm. Evlerinin önünde onları beklemeye başladım. Bu esnada bir esnaf yanıma gelip ne yaptığını sordu. Ben de ev baktığımı söyledim. Bunun üzerine evin arka tarafında bulunan otoparkta beklemeye devam ettim. Beyza ve babası arabayla gelince onlara doğru yöneldim ve konuşmak istediğimi söyledim. Beyza bağırarak babasına araçtan inmemesini söyledi.

Şahin Kılıç bana ‘Sen erkek misin? Altın için ağlıyorsun’ diyerek ağır sözler söyledi. Bunun üzerine 3 el ateş ettim. Beyza’nın da bana hakaretler etti ancak ne dediğini hatırlamıyorum. Ona da koşarken 3 ateş ettim. Beyza apartman girişinde yere düştü. ‘Sonumuz neden böyle oldu?’ dedim. Ne yaptıysa annesinin yaptığını söyledi. Bir el daha ateş ettim. Başıma silahı doğrulttum, intihar etmek istedim. Dayım geldi elimdeki silaha vurdu. Bunu üzerine ikinci silahı çıkardım o elime de vurarak beni etkisiz hale getirdi. Benim amacım onları öldürmek değildi, konuşup kendimi öldürmekti ancak bana hakaretleri sonucu olay böyle gerçekleşti. Keşke onlar yerine ben ölseydim.

2 TABANCA BİRDEN TAŞIMIŞ!

Mahkeme başkanının, “İntihar etmek için bir silah ve bir mermer yeter. Sen niye 2 silah taşıdın?” sorusuna ise sanık “Tabancalar tutukluluk yaptığından dolayı 2 tane aldım. Tabancaların birinde 13-14, diğerinde 8-9 mermi vardı. Silahları Şanlıurfa’dan tanımadığım bir şahıstan aldım. Beyza kaçarken 3-4 el ateş ettim. Şahin Kılıç’a da 3-4 el ateş ettim. Olay otoparkta oldu” şeklinde cevap verdi.

SÖYLEDİKLERİ YALAN

Hem eşini hem evladını kaybeden Ayşegül Kılıç ise Ömer S.’nin ifadelerinin yalan olduğunu söyledi. “Kızımı ve eşimi öldürmesine sebep olan katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Sanığın söylediği şeylerin yüzde 80’i yalan. Evlilikleri 38 gün değil 50 gün sürdü.

Olay günü evin penceresinden baktığım esnada eşimin ve kızımın geldiğini gördüm. Eşim aracıyla otoparka girdikten 5 saniye sonra silah sesi geldi. O esnada oradan geçen polis otosunu balkondan bağırarak çağırdım ve otoparka yönlendirdim. Sanığın dediği gibi aralarında konuşma geçmiş olsaydı arabanın otoparka girdikten 5 saniye sonra silah sesi gelmezdi. Zaten bir gün önce Ömer bana mesaj atarak beni öldürmek istediğini söylemişti. Sanık kızıma ardı ardına 5 el ateş etti” diye konuştu.

SAATLERCE KAPININ ÖNÜNDE BEKLEMİŞ

Olaya tanık olduğu kadarını anlatan esnaf Mete Y., “Karşı binanın kapısının önünde tanımadığım birinin beklediğini gördüm. Sanığın kafasında kapüşon olduğu için ilk önce polis olduğunu sandım. Bir saatten fazla binanın önünde bekleyince yanına gidip neden beklediğini sordum. Bana ev bakacağını, emlakçı beklediğini söyledi” dedi. Beyza’nın hemşire arkadaşı Gamze A., “Beyza’nın herhangi bir erkekle duygusal bir ilişkisi yoktu. Bu durumlara çok dikkat ederdi. ‘Ne kadar ayrı olsak da eşimle nikahım var’ derdi” ifadelerini kullandı.