Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’daki ölümlü kavga ile ilgili flaş gelişme!

2 yıl önce Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde gerçekleşen ölümlü olay nedeniyle aralarında husumet başlayan Irmak ve Yeşil aileleri, HÜDA PAR’ın ve bölgedeki kanaat önderlerinin arabuluculuğuyla sonucu barıştı.

2 yıl önce Diyarbakır'ın


2 yıl önce  Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde Gömmetaş (Sirm) köyünden Irmak ailesi ve Topraktaş (Hecitek) köyünde Yeşil ailesi arasında çıkan husumette 1 kişinin hayatını kaybetmiş ve 3 kişi de yaralanmıştı.

HÜDA PAR Hilvan İlçe Uzlaşı Komisyonu ile kanaat önderleri Halil Cidal, Cafer Çubuk, İzzet Çubuk ve  Ahmet Sankur’un araya girmesiyle husumetin son bulması  için  yapılan görüşmelerde barış için anlaşmaya varıldı.

Husumetin son bulması için barış programı düzenlendi. Barış programına HÜDA PAR  Şanlıurfa Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı Emin Özaslan, HÜDA PAR Hilvan İlçe  Başkanı Osman Göçmen, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve taraflar katıldı.

İTTİHADUL ULEMA Üyesi Molla Kerbela Şanlı, İslam’da kan davasının yerinin olmadığına ve İslam kardeşliğine ilişkin yapılan konuşma yaptı.

Düzenlenen barış merasiminin ve barış yemeğinin ardından tarafların tekbir ve salavatlar eşliğinde Kur’an-ı Kerim’in altından geçmeleri ile son buldu.