Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da yüzde 50 indirim uygulanacak!

Şanlıurfa’da görevli öğretmenlere öğretmenevlerinde konaklamada sağlanan yüzde 50 indirimin ardından Milli Eğitim Bakanlığında (MEB) çalışan diğer personelin bu yöndeki isteklerine kayıtsız kalınmadı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in talimatı doğrultusunda Şanlıurfa’da görevli öğretmenler ile Bakanlık çalışanları da öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli konaklayabilecek.

Şanlıurfa’da görevli öğretmenlere öğretmenevlerinde


2022-  2023 eğitim öğretim yılında öğretmenlerin görevlendirildikleri illerdeki konaklama ihtiyaçları göz önünde bulundurularak 2023 yılının sonuna kadar konaklama ücretinde yüzde 50 oranında indirim yapılması ve bu süre içinde mevcut kapasitenin sadece konaklama ihtiyacı  olan öğretmenler  için kullandırılması yönünde düzenleme yapılmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen haricindeki eğitim personelinden gelen talepler doğrultusunda harekete geçti. Bakan Yusuf Tekin’in bu yöndeki talimatıyla Bakanlığın öğretmenlik harici kadrolarında görev yapan personelin de konaklama ihtiyaçları dikkate alınarak 2024 yılının sonuna kadar  daha önce  yapılan rezervasyonlar iptal edilmeden ve konaklama ücretlerinde maliyet bedellerinin altında kalmadan öğretmenler ve diğer tüm Milli Eğitim Bakanlığı personeline sivil misafirlere uygulanan hizmet bedelleri üzerinden kahvaltı hariç yüzde 50 oranında indirim uygulanacak.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada  bulunan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Geleceğimizi sevgiyle yoğuran kıymetli meslektaşlarıma. Yeni Türkiye’nin sürdürülebilir eğitim sisteminin mimarları olan, toplumun tüm bireylerine dokunan öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın emekleri karşılığında yüklerini hafifleten ve küçük bir teşekkür mahiyetinde imkanlar sunmaya devam ediyoruz. Bu bilinçle, öğretmenevlerimizi tamamen öğretmenlerimiz için ayırarak yüzde 50 konaklama indirimi sağlamıştık. Yeni yılda bu desteği Bakanlığımızın tüm mensuplarına (öğretmenler ve diğer kadrolarda çalışan tüm personel) sürdürme kararı aldık. Bu kararın, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımızı mutlu edeceğine inanıyor, eğitim ailemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.