Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da vatandaşlardan yetkililere çağrı!

Üst üste gelen zamlar öğrencileri kötü etkiledi. Şanlıurfa’daki veliler de öğrencilere destek olmak amacıyla öğrencilere bir öğün ücretsiz yemek verilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Bu haberin fotoğrafı yok

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 11 Eylül itibariyle başladı. Şanlıurfa’da da yaklaşık 767 bin öğrenci ders başı yaptı.

Öğrenciler, yaklaşık 3 aylık tatilin ardından okullarına ve arkadaşlarına kavuşmanın heyecanını yaşarken veliler ise artan maliyetleri hesaplıyor.

Kentte yaşayan vatandaşlar da artan maliyetler karşısında velilere bir nebzede olsa destek olmak için öğrencilere bir öğün ücretsiz yemek verilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

“ÇOCUĞUMUZUN ÜNİFORMASINI BİLE ALAMIYORUZ”

Çocuklarına üniforma dahi alamadığını söyleyen İde Özak; “Çocukların masrafları 3-4 bine kadar çıktı çocuğumuzun üniformasını bile alamıyoruz niye çünkü alacak imkânım yok. Her şey çok pahalı ben artık hiçbir şey alamıyorum iki tane çocuğumu okuldan çıkardım. Kızım şuan fabrikada çalışıyor çünkü öğrenci masraflarını karşılayamadığım için. Öğrencilere bir öğün yemek verilirse çok güzel olur çocuklarımız evde koyulan yemekleri yiyemiyor çünkü gidene kadar bayatlıyor yiyemediği için de sağlıksız kalıyorlar keşke bir çözümü olsa. Birçok öğrenci okulu bıraktı benim çocuklarım okula gidecek yaşta şu anda çalışıyorlar peki biz nasıl geçineceğiz? Devlet yardımı olsa çok güzel olur” dedi.

“ÖĞRENCİLERE İKİ ÖĞÜN ÜCRETSİZ YEMEK VERİLMELİ”

Öğrencilere günde iki öğün yemek desteği verilmeli diyen Ozan Türe; “Ben okulu bıraktım okurken çok zor şekilde masrafları karşılıyordum. Bence öğrencilere iki öğün ücretsiz yemek verilmeliler çünkü kiralar arttı hayat pahalıdandı. Okullarda ara öğün uygulamasına geçilmesi lazım hatta ara öğün uygulaması konuşulmasın bir an önce geçirilsin” ifadelerini kullandı.

“ÖĞLE YEMEĞİNİ KARŞILAMAK ÇOK ZOR”

Bir öğün yemek uygulaması hayata geçirilirse çok iyi olacağını söyleyen İlknur Taş; “Bir üniversite öğrencisi olarak bunu yapmak çok zor yurt ihtiyaçlarını karşılıyoruz ama ara öğünler, öğlen yemeği oluyor bunları karşılamak cidden çok zor” dedi.

HABER: ÖZLEM GÜLEBAK