Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da tarihi bölgede yasak başladı!

Türkiye’deki en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Şanlıurfa’daki Hz. İbrahim Makamı, Urfa Kalesi ve Halilürrahman Gölü’nün yer aldığı Balıklıgöl Platosu’ndan başlayarak, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesine seyyar satıcılar ile motosikletlerin girişi yasaklandı. Yasak bugün itibariyle başladı ve Eyyübiye Belediyesi tarafından sıkı bir şekilde denetlenecek.

Türkiye’deki en önemli turizm


Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik merkezi Balıklıgöl bölgesinde, tarihi dokuyu korumak ve turistlere daha konforlu  bir deneyim sunmak amacıyla yeni düzenlemeler uygulamaya koyuldu. 

Bu düzenlemeler kapsamında 08:00 – 19:00 saatleri arasında Dergah-Balıklıgöl Platosu, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesine seyyar satıcılar, motosiklet ve benzeri araçların giriş-çıkışı yasaklandı.

Yasak bugün itibariyle başladı ve Eyyübiye Belediyesi tarafından sıkı bir şekilde denetlenecek. Aynı bölgede faaliyet gösteren esnafın da kaldırım ve yol işgaline izin verilmeyecek ve dükkan önü tezgah mesafesine uymaları sağlanacak.

Yapılacak denetimlerde tespit edilecek işgal ve kusurların önlenmesine yönelik, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesi gereğince yasal işlem başlatılacak.