Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da okullar abluka altına alındı!

Şanlıurfa’da okullar abluka altına alındı!

Şanlıurfa’da okullar abluka altına


Bozova Belediyesi her alanda olduğu gibi halk sağlığını da ön planda tutarak özellikle okullarda eğitim gören öğrencilerinde sağlığını düşünerek okul kantinlerinde denetimlerini sıklaştırıyor.

Bozova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, eğitim ve öğretim sezonun başından bu yana öğrencilerin sağlığı  için okul kantinlerinde hijyen ve sağlıklı gıda satışı denetimleri gerçekleştiriyor.

Geleceğin teminatı olan öğrencilerin sağlığına önem veren Bozova Belediyesi, okul kantinlerinde öğrencilerin sağlıklı besinler tüketmesi için denetim gerçekleştiriyor.  2023-2024 eğitim-öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte Bozova Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelindeki ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda bulunan kantinlerde sıkı denetim yapıyorlar.

Özellikle hijyen konusunda sıkı bir denetim gerçekleştiren ekipler kantincileri gazlı içecek, çikolata ve kızartma gibi zararlı ürünlerin satışını yapmamaları konusunda da uyarıyor. Kantinlerde gazlı içecek, kızartma ve cips satışı yapanlara uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, ürünlerin son kullanma tarihi ve hijyen kontrolü de yapmaya devam ediyorlar. 

Kantin işletmecilerine satılmaması gereken ürünler, kantinde olması gereken hijyen şartları ve ürünlerin son kullanma tarihinin kontrol edilmesiyle ilgili bilgi veren ekipler, kurallara uyan kantincilere teşekkür etti.

Bozova Belediyesi zabıta ekipleri, öğrencilerin sağlığı için ilçedeki tüm okullarda kantin denetimlerini belirli aralıklarla sürdürmektedirler.

Okul kantinlerinde yapılan denetimlerden dolayı öğrenci velileri ve öğrenciler zabıta ekiplerine teşekkür ederek denetimlerin  daha sık yapılmasını talep ettiler.