Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da fırın denetimleri sertleşiyor! 26 işletmeye idari yaptırım

Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kent genelinde faaliyet gösteren fırın işletmelerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Şanlıurfa İl Tarım ve


Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kent genelinde faaliyet gösteren fırın işletmelerine yönelik sıkı denetimlerini artırarak devam ettiriyor. Müdürlük tarafından  yapılan açıklamada, 2024 yılı içinde şimdiye kadar 1058  denetim gerçekleştirildiği belirtilirken, toplam 1205 fırın işletmesi bulunduğu ifade edildi. Denetimlerin hijyen kurallarına uyumu sağlamak, tüketicilere güvenilir gıda sunumunu temin etmek ve halk sağlığını korumak amacıyla yapıldığı vurgulandı.

26 İŞLETMEYE CEZA KESİLDİ
Denetimlerin sonuçlarına göre, çeşitli ihlaller tespit edilen işletmelere karşı ciddi yaptırımlar uygulandığı açıklandı. Bu kapsamda, hijyen kurallarına aykırı faaliyet gösteren 13 işletmeye, kayıtsız faaliyet yürüten 4 işletmeye, izlenebilirlik kurallarına uymayan 1 işletmeye ve bozulmuş, kokuşmuş veya  son tüketim tarihi geçmiş ürün satışı yapan 8 işletme olmak üzere toplamda 26 işletmeye idari yaptırım uygulandığı bildirildi. Ayrıca, hijyen kurallarına ciddi şekilde uymayan 3 işletmenin faaliyetlerinin durdurulduğu kaydedildi.

3 İŞLETMENİN FAALİYETLERİ DURDURULDU
 Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, denetimlerin sadece mevzuata uyum sağlamakla kalmayıp aynı zamanda tüketicilere sağlıklı ve güvenilir gıda sunumunu garanti altına almak için de yapıldığını vurguladı. Halk sağlığının korunması adına alınan bu adımların önemli olduğu belirtilirken, işletmelerin de daha titiz ve özenli bir şekilde hijyen kurallarına uyması gerektiği ifade edildi.

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDECEK
Öte yandan, müdürlük yetkilileri ilerleyen süreçlerde denetimlerin kararlılıkla sürdürüleceğini ve tüketicilerin güvenliğini sağlamak adına gerekli tüm önlemlerin alınacağını dile getirdi. Ayrıca, işletmelere yönelik eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin artırılacağı ve hijyen standartlarının yükseltilmesi için sürekli çalışmaların yapılacağı belirtildi.
Son olarak,  Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün bu denetimlerle ilgili kamuoyunu sürekli bilgilendirme ve şeffaf bir şekilde hareket etme taahhüdü altında olduğu vurgulandı.