Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da eşi benzeri görülmemiş festival başladı

Siverek Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün süren Takoran kültür ve doğa festivali çeşitli etkinliklerle başladı.

Siverek Belediyesi tarafından düzenlenen


Siverek İlçe merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan, zengin bitki örtüsünün yanı sıra kanyonu, şelalesi, değirmeni, kaya mezarları, tarihi yapıları ve eşsiz görüntüsüyle bölge halkının “saklı cennet” olarak da nitelendirdiği vadideki festivale çevre illerden yoğun katılım dikkat çekti.

Katılımcıların yerleştiği alanda ziyaretçiler kamp çadırlarını kurarakken Siverek Belediyesi Kültür Sosyal işler Müdürlüğüne bağlı sıra gecesi ekibinin müzik şöleni aile başlayan festival üç gün sürecek.

Festivalde Şabut balığı yakalama yarışması, doğa yürüyüşü, kano yarışması, uçurtma şenliği, dilek feneri uçurtma, sıra gecesi ekibi ve davul zurna eşliğinde katılımcılar doyasıya eğlendi.

Belediye Başkanı Vekili M. Akif Gülel ve Beraberinde Belediye Başkan yardımcısı, İhsan Özeyranlı, Ali Gelener ve Muzaffer Kıran ile birlikte Festival alanını gezen ve kamp kuran ziyaretçileri ziyaret etti.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan yardımcısı Ali Gelener; “ değerli katılımcılar belediyemiz tarafından düzenlenen  3. Uluslararası 5. Geleneksel Takoran festivaline hepiniz hoş geldiniz,  3 gün sürecek olan festivalde hepinize bol eğlence diliyorum Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’ın talimatları doğrultusunda vatandaşlarımıza her konuda yardımcı olmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Festivale katılım sağlayan ziyaretçiler Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkür ettiler.