Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da çocuk istismarı hakkında flaş açıklama

Şanlıurfa’da muhtarlık yapan ve aşiret lideri olan N.Y.’nin 12 yaşındaki kız çocuğuna iki yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. 12 yaşındaki Z.K isimli kız çocuğu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerince Çocuk Destek Merkezi’ne yerleştirildi.

Şanlıurfa'da muhtarlık yapan ve


Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde muhtarlık yapan ve aşiret lideri olan 70 yaşındaki Nihat Y’nin, yoksulluk çeken bir ailenin 12 yaşındaki çocuğunu defalarca istismar ettiği iddia edildi. Çocuğun durumu anlatması üzerine tutuksuz yargılanan Nihat Y’nin, çocuğun annesine düzenli aralıklarla, ‘para yardımı” yaptığı belirtilenmişti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Aşiret lideri 2 yıl boyunca bir kız çocuğunu istismar etti” haberlerine konu olan çocuk Z.K’nin, acil koruma kararı alınmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerince Çocuk Destek Merkezine yerleştirildiğini bildirdi.

Bakanlıktan, bazı basın yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin yapılan açıklamada, “Haberlere konu olan çocuk Z.K, acil koruma kararı alınmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ekiplerince Çocuk Destek Merkezine yerleştirilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Olay hakkında Bakanlık tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu belirtilerek şunlar kaydedildi: “Davaya müdahillik için dilekçe verilmiştir. İddialara ilişkin Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma devam etmektedir. Bakanlık olarak hukuki süreci yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”