Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa polisi öğrenci ve öğretmenleri siber suçlara karşı bilgilendirdi

Şanlıurfa’da Siber Suçlarla Mücadelede bilinçlendirme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Şanlıurfa'da Siber Suçlarla Mücadelede


Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, siber suçların önlenmesi ve toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla “SİBERAY Projesi” kapsamında önemli bir adım attı. Proje dahilinde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, son 15 günde 2 bin öğrenci ve 80 öğretmeni siber suçlar ve güvenli internet kullanımı konularında bilgilendirdi.

Siber suçların artması ve teknolojinin hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmesiyle birlikte, bilinçli bir şekilde dijital dünyada hareket etmek büyük bir önem taşıyor.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, bu önemli konuya dikkat çekmek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla “SİBERAY Projesi” kapsamında aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde gerçekleştirilen bilgilendirme faaliyetleri, öğrencilerin ve öğretmenlerin siber suçlar, güvenli internet kullanımı, dijital okuryazarlık ve teknoloji bağımlılığı gibi konularda farkındalık kazanmalarına yardımcı oldu.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan bilgilendirme faaliyetlerimizle, toplumun siber suçlar ve teknolojiyle ilişkili konularda bilinçlenmesini hedefliyoruz. Özellikle genç neslin, dijital dünyada güvenli ve bilinçli hareket etmesi için çaba gösteriyoruz.” denildi.