Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa, Muş, Yozgat… “Sürpriz olabilir”

Şanlıurfa, Muş, Yozgat… “Sürpriz olabilir”

Şanlıurfa, Muş, Yozgat… “Sürpriz


Gazeteci Nevzat Çiçek, Şanlıurfa, Muş, Yozgat, Ordu, Bingöl, Nevşehir, Edirne, Tokat ve Tekirdağ’da 31 Mart seçimlerinde sürpriz yaşanabileceğini ifade etti.

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala siyasi hareketlilik devam ediyor. Seçimlerde hangi partinin ne kadar oy alacağı, hangi belediyeleri merak ediliyor.

31 Mart akşamı, 14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerin aksine daha farklı bir tablonun ortaya çıkacağını ifade eden Gazeteci Nevzat Çiçek, sürpriz beklediği illeri tek tek saydı. İller arasında Şanlıurfa’da yer aldığı görüldü.

“SÜRPRİZ OLABİLİR”
Sözcü Tv Canlı yayın programına katılan Çiçek, “Genel seçimlerden farklı bir tablo ortaya çıkar, sürpriz yapacak yerler burası. Buralarda kazanan değişebilir: Şanlıurfa, Muş, Yozgat, Ordu, Bingöl, Nevşehir, Edirne, Tokat, Tekirdağ” dedi.
BURSA VE BALIKESİR BIÇAK SIRTI
Bursa ve Balıkesir’in bıçak sırtı olduğunu ifade eden Çiçek, “Bursa’da İYİ Parti çok oy alırsa CHP’nin şansı git gide azalır. Ama İYİ Parti çok fazla oy almadığı zaman CHP’nin şansı AK Parti’ye yakın oluyor. Aynı şey Balıkesir için de geçerli. İYİ Parti’nin alacağı oy oranı çok önemli” dedi.