Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ’dan Karabağ operasyonu açıklaması

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ, Karabağ’da yaşanan son gelişmelerle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bozdağ, Ermenistan’ın Karabağ’da yürüttüğü hukuk dışı faaliyetlere son verme çağrısında bulundu.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili


Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki Karabağ bölgesindeki gerginlik devam ederken, Azerbaycan’ın Karabağ’da anayasal düzeni yeniden tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlattığı bildirildi. Bu gelişmelerin ardından Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ, açıklamalarda bulundu.

Bozdağ, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Karabağ’daki terör faaliyetlerini yapan ve yaptıranın Ermenistan olduğu gerçeğini hiçbir maske gizleyemez. Ermenistan, Karabağ’daki hukuk dışı faaliyetlerine derhal son vermelidir. Karabağ, Azerbaycan toprağıdır, Türk vatanıdır. Azerbaycan, Karabağ’da anti-terör operasyonu başlattı. Bu haklı mücadelesinde Türkiye, kardeş Azerbaycan’ın yanındadır. Azerbaycan, Karabağ’daki haklarını eksiksiz ve tam alıncaya kadar mücadelesinden vazgeçmemelidir.”

Azerbaycan’ın operasyonunun ilerleyen saatlerinde Bakü yönetiminin “Karabağ’da ana hedeflerimize neredeyse ulaştık” açıklamasını yapmasının ardından Türkiye Dışişleri Bakanlığı da Azerbaycan’ın egemen toprakları üzerinde tedbirler almasının gerekliliğini vurguladı.

Gelişen bu olaylar, Karabağ’daki çatışmanın tansiyonunu yükseltiyor ve uluslararası toplumun bu krizi çözmek için diplomatik yollarla çaba harcamasını gerektiriyor.