Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa depremle sarsıldı

Şanlıurfa depremle sarsıldı

Şanlıurfa depremle sarsıldı


Kandilli Rasathanesi, saat 14.48’de  Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde bir depremin meydana geldiğini duyurdu. Deprem, yerin 2.4 kilometre derinliğinde yaşandığı öğrenildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün resmi internet sitesinden edinilen bilgilere göre, merkez üssü Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Yukarıkoşma Mahallesi’nde bir deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi, saat 14.48’de meydana gelen depremin yerin 2.4 kilometre derinliğinde yaşandığını duyururken depremin şiddetini ise 1.5 olarak ölçtü.

MİKRO DEPREM NEDİR?
Mikro deprem, deprem olaylarının büyüklüğüne göre sınıflandırıldığında en küçük ve en hafif kategoride yer alan depremlerdir. Bu depremler, genellikle büyük depremlerin ön belirtileri olarak kabul edilir ve büyüklükleri çok küçüktür.

Mikro depremler, genellikle insanlar tarafından hissedilmezler çünkü büyüklükleri çok küçüktür. Genellikle 2.0 veya  daha düşük bir büyüklüğe sahiptirler. Bu nedenle, genellikle sismik istasyonlar ve hassas ekipmanlar tarafından tespit edilirler.