Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa dahil 14 ilde nefret operasyonu: 8 tutuklama

Şanlıurfa dahil 14 ilde sosyal medya platformlarında ‘sığınmacı ve kaçak göçmen karşıtlığıyla, Türk düşmanlığına yönelik kamuoyunda karşılıklı nefret içerikli paylaşımlar’ yaptıkları tespit edilen kişilere operasyon düzenlendi. Yakalanan 23 şüpheliden 15’i yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 8’i tutuklandı.

Şanlıurfa dahil 14 ilde


Sosyal medya platformları üzerinden; “Sığınmacı ve Kaçak Göçmen Karşıtlığı” ile “Türk Düşmanlığı” şeklinde kamuoyunda karşılıklı nefret içerikli paylaşımlar yaptıkları tespit edilen 27 hesap yöneticisi belirlendikten sonra gözaltına alınmıştı. Adliye sevk edilen şüphelilerden 8’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar arasında Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhbir’in yöneticisi Süha Çardaklı, Haber Report hesabının yöneticisi ve Zafer Partisi kurucusu, “Suriyeliler Suriye’ye Platformu” Başkanı Eray Ertürk’ün de bulunduğu öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele. İstihbarat ve Güvenlik Daire Başkanlıklarının yürüttükleri çalışmalar ve yapılan açık kaynak araştırmaları neticesinde, sosyal medya platformları üzerinden; “Sığınmacı ve Kaçak Göçmen Karşıtlığı” ile “Türk Düşmanlığı” şeklinde kamuoyunda karşılıklı nefret içerikli paylaşımlar yaptıkları tespit edilen toplam 27 hesap yöneticisi belirlendi.

NEFRET YAYAN 27 KİŞİ YAKALANDI

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü, Ankara, Hatay, Antalya, Samsun, Kahramanmaraş, Sakarya, İzmir, Siirt, Şanlıurfa, Tokat, Edirne, Bursa ve İstanbul illerinde düzenlediği operasyonda Sığınmacı karşıtı’ haberlerde kin ve nefreti yayma gerekçesiyle Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhabirin yöneticisi Süha Çardaklı ve Haber Report hesabının yöneticisinde aralarında bulunduğu 27 kişiyi gözaltına aldı.

YÖNETİCİLER TUTUKLANDI

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik” ve”Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma” suçları kapsamında açılan soruşturma neticesinde, 4 kişi savcılık sorgulamalarının ardından serbest bırakılırken mahkemeye sevk edilen 23 şüpheliden 15 i, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı, 8 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananların arasında Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhabirin yöneticisi Süha Çardaklı ve Haber Report hesabının yöneticisi ve Zafer Partisi kurucusu, “Suriyeliler Suriye’ye Platformu” Başkanı Eray Ertürk de yer aldı.