Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa dahil 13 ilde harekete geçildi!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Şanlıurfa dahil 13 ilde sosyal medya platformlarında ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden’ ve ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayan’ paylaşımlar yaptığı belirlenen 27 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Şanlıurfa


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, açık kaynak araştırmalarında internette ve sosyal medyada kullanılan nefret söylemleriyle ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ niteliğinde paylaşımlar yapıldığı tespit edildiği belirtildi.

Adı geçen sosyal medya paylaşımlarına ilişkin şüpheliler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçlarından soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Suçların işleniş şekli ve olayın özellikleri itibarıyla toplu suç çerçevesinde olduğu belirtilen eylemler sebebiyle Şanlıurfa, Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Hatay, Antalya, Sakarya, Siirt, Kahramanmaraş, Tokat, Edirne ve Bursa’da 27 kişi hakkında başsavcılıkça gözaltı kararı verildiği bildirildi.