Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Resmi açıklama geldi: TCG Anadolu ne zaman ziyarete açılacak?

Milli Savunma Bakanlığı, TCG Anadolu gemisinin İstanbul Sarayburnu’nda halka açılması için belirlenen 27 ve 28 Ekim tarihlerini ertelediğini açıkladı. İşte, erteleme açıklaması ve TCG Anadolu’nun teknik özellikleri…

Milli Savunma Bakanlığı, TCG


TCG Anadolu, İstanbul Sarayburnu’nda halkın ziyaretine açılma tarihinde erteleme yaşandı. Milli Savunma Bakanlığı, geminin Boğaz’daki geçit törenine hazırlık yapacağını belirterek, ziyaret tarihlerinin daha sonra duyurulacağını açıkladı.

YAKIT İKMALİ YAPMADAN UZAK SEYİR YAPABİLİYOR

Bu dev gemi, Tuzla’daki Sedef Tersanesi’nde inşa edildi ve 230 metre uzunluğu, 32 metre genişliği, ve 9,200 metrekarelik büyüklüğü ile oldukça etkileyici bir yapıya sahip. TCG Anadolu, uçuş güvertesine sahip olup aynı anda 6 helikopterin iniş-kalkış yapmasına ve SİHA’ların konuşlanmasına imkan tanır. Toplamda 1200 askeri personeli barındırabilir ve 30 yataklı bir hastane ile 2 ameliyathane bulunur.

ZİYARET TARİHİ AYRICA DUYURULACAK

TCG Anadolu, insani yardım operasyonlarından amfibi ve hava harekatlarına kadar birçok görevde kullanılabilir. 27,500 ton deplasmanı ile Türk donanmasının en büyük savaş gemisi olma özelliğini taşır ve zırhlı taşıyıcılar da dahil olmak üzere birçok aracı barındırabilir.

Daha da etkileyici olan, TCG Anadolu’nun yakıt ikmali yapmadan Türkiye’den Japonya’ya veya Avustralya’ya gitme yeteneğine sahip olmasıdır. Geminin hangarları, helikopterler ve SİHA’lar için uygun alana sahiptir.

TCG Anadolu’nun ziyarete açılacak yeni tarihleri halka daha sonra duyurulacak.