Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Real Madrid, tarihi borca girdi! Santiago Bernabeu yenilenecek

İspanyol devi Real Madrid, ünlü stadyumu Santiago Bernabeu’nun yenilenmesi için toplam 1.6 milyar euro değerinde borca girdi. Yenilenen stadyum, kaldırılabilir çim ve çağın ötesinde birçok yenilikle donatıldı. Bu dev yatırımın ardından kulüp başkanı Florentino Perez, yıllık 300 milyon euro gelir bekliyor.

İspanyol devi Real Madrid,


Real Madrid, Santiago Bernabeu’nun yeniden inşası için yeni bir kredi almak üzere harekete geçti. Kulüp başkanı Florentino Perez, genel kuruldan kredi izni alacak ve bu yeni borçla birlikte kulübün toplam borcu 1.6 milyar euroyu aşacak.

İlk Kredi 2049’da Bitiyor

Real Madrid, stadyum yenileme projesi için ilk 575 milyon euroluk kredisini 2019 yılında almıştı. Bu kredi, 2049 yılı sonuna kadar yılda 29.5 milyon euroluk taksitlerle geri ödenecek.

Yenilikler İçin Ek Kredi

Marca gazetesine göre, Real Madrid stadyumun yenilenmiş hali için kaldırılabilir çim teknolojisini karşılayabilmek için 225 milyon euroluk ikinci kredisini çekti. Bu kredi ise 27 yıllık bir geri ödeme planına tabi tutuldu. Ayrıca Real Madrid, 360 milyon euroluk üçüncü kredisini de yakın bir gelecekte almaya hazırlanıyor.

ABD’den Finansman Sağlanıyor

Real Madrid, ilk iki krediyi tamamen ABD’den temin etti. İlk krediyi JP Morgan ve Bank of America’dan, ikinci krediyi ise Apollo, Metlife, Northwestern Mutual, Aegon ve Macquarie konsorsiyumundan aldı. Bu büyük yatırım, kulübün hem maddi hem de stratejik açıdan büyümesini hedefliyor.