Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PlayStation Plus üyelik fiyatlarında rekor artış: Yüzde 600’ü buldu

PlayStation oyuncularını yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Sony’nin popüler hizmeti PlayStation Plus’ın üyelik fiyatlarına ciddi bir zam yapıldı ve bu zam bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Oyun tutkunlarını yakından ilgilendiren bu haber, PlayStation Plus’ın Essential, Extra ve Deluxe üyelik seçeneklerini etkiliyor.

PlayStation oyuncularını yakından ilgilendiren


PlayStation Plus, oyun severler için oldukça önemli bir hizmet olarak öne çıkıyor. Bu hizmet, birçok özel oyunu bünyesinde barındırmanın yanı sıra, çevrimiçi çok oyunculu oyunlara erişim sağlamak için de zorunlu bir üyelik olarak öne çıkıyor.

ESKİ FİYATLARLA UZATMA SEÇENEĞİ 1 YIL İLE SINIRLANDI

Özellikle Avrupa’da fiyatlarının artması sonrası Türkiye’deki PlayStation Plus fiyatlarının da yükseleceği uzun süredir gündemdeydi. Bu durum, birçok oyuncunun mevcut üyeliklerini eski fiyattan uzatmak için acele etmelerine neden oldu. Ancak son günlerde, PlayStation Plus üyeliğini uzatmak isteyenlere beklenmedik bir sürpriz yapıldı ve artık eski fiyatlarla uzatma seçeneği sadece 1 yıl ile sınırlı hale geldi.

Sony, ABD pazarında PlayStation Plus fiyatlarına yüzde 33’lük bir zam yapmıştı. Türkiye’de de bu beklenen zam, bugün itibarıyla gerçekleşti. PlayStation Plus’ın en pahalı üyelik versiyonu olan Deluxe’ün 1 yıllık üyelik fiyatı, bugün 460 TL’den 2.740 TL’ye yükseldi, bu da yüzde 600’e varan bir zam anlamına geliyor. Oyunseverler, bu yüksek fiyat artışına tepki gösterirken, her ay sunulan ücretsiz oyunlar, klasikler kataloğu ve indirimler gibi avantajlar için ödenecek bu yüksek ücretin hüsranına uğradılar.

Yeni fiyatlar şu şekilde:

PlayStation Plus Essential:
Aylık: 175 TL 3 Aylık: 440 TL Yıllık: 1440 TL

PlayStation Plus Extra:
Aylık: 260 TL 3 Aylık: 720 TL Yıllık: 2340 TL

PlayStation Plus Deluxe:
Aylık: 305 TL 3 Aylık: 830 TL Yıllık: 2740 TL

PlayStation Plus üyeleri artık bu yüksek fiyatlarla daha fazla düşünerek üyeliklerini yenileyecekler gibi görünüyor. Oyunseverler, bu zamların PlayStation Plus’ın popülerliğini ve kullanıcı sayısını nasıl etkileyeceğini merakla bekliyor.