Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pegasus ve TEV, 1000 kız öğrenciye üniversite bursu için tören düzenledi

Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk: “Genç kızlarımızın Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacaklarını bilerek verdiğimiz ve bizim için anlamı çok büyük olan bu destekle, TEV tarihinde tek seferde en çok sayıda bursiyere destek olan kurum olmaktan dolayı gururlu ve mutluyuz” Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın: “Pegasus ile hayata geçirdiğimiz çalışmalarla kadın bursiyerlerimize finansal destek sağlamanın ötesine geçerek onlara ilham olacak ve rehberlik edecek çok yönlü destekler sunuyor

Pegasus Hava Yolları CEO'su


Pegasus’un Cumhuriyet’in 100. yılında 1000 kız öğrenci için hayata geçirdiği “Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu” projesinin imza töreni yapıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Pegasus Hava Yolları Genel Müdürlük binasında imzaları atılan proje kapsamında 2023- 2024 eğitim-öğretim yılında başlayarak öğrencilerin üniversite öğrenimleri tamamlanana kadar devam edecek bursların yüzde 25’i 6 Şubat depreminden etkilenen şehirlerden gelen bursiyerlere verilecek.

Verilen bursların haricinde bursiyerlere, Pegasus yöneticilerinden mentörlük desteği, şirket içerisinde staj imkanı, Pegasus liderlerinden havacılık sektöründeki farklı iş alanlarının tanıtımı ve havacılıkta kadın çatısıyla yapılan online-offline oturumlara ve seminerlere katılım gibi ek imkanlar da tanınacak.

– “TEV tarihinde tek seferde en çok sayıda bursiyere destek olan kurumuz”

Açıklamada imza törenindeki değerlendirmelerine yer verilen Pegasus Hava Yolları Üst Yöneticisi (CEO) Güliz Öztürk, yıllardır birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, Cumhuriyet’in 100. yılı vesilesiyle, Türk Eğitim Vakfı işbirliğiyle üniversiteli 1000 kız öğrencinin eğitimine destek olduklarını bildirdi.

Desteğin genç kızlar için öneminden bahseden Öztürk, şu açıklamalarda bulundu:

“Genç kızlarımızın Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacaklarını bilerek verdiğimiz ve bizim için anlamı çok büyük olan bu destekle, TEV tarihinde tek seferde en çok sayıda bursiyere destek olan kurum olmaktan dolayı gururlu ve mutluyuz. Dayanışma ruhunu hiç kaybetmemek ve 2023 yılının Şubat ayında ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrası bu bölgelere de destek olabilmek adına aldığımız kararla, bursiyerlerimizin yüzde 25’i depremden etkilenen illerimizden geliyor. Gençleri parlak bir gelecek yolunda desteklemeye ve ülkemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

– “Bu katkılar hem topluma örnek hem geleceğe umut oluyor”

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın da Nitelikli eğitimde fırsat eşitliğinin önemine işaret ederek, “Her bireyin temel hakkı olan nitelikli eğitimin, cinsiyet gözetmeksizin herkes tarafından erişilebilir hale getirilmesi büyük önem arz ediyor.Türk Eğitim Vakfı olarak 56 yıldır yürüttüğümüz faaliyetlerle gençlerimizin eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanabilmeleri için gayret gösteriyor, eğitim yolcuklarında öğrencilerimizin destekçisi oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Taşkın, Pegasus Hava Yolları gibi eğitim dostu kurumların sağladığı katkıların hem topluma örnek hem geleceğe umut olduğunu bildirdi.

Pegasus ile hayata geçirdikleri çalışmalarla kadın bursiyerlere finansal destek sağlamanın ötesine geçerek onlara ilham olacak ve rehberlik edecek çok yönlü destekler sunduklarını kaydeden Taşkın, “Kız öğrencilerimizin ve afetzede öğrencilerimizin hayallerine giden yolda potansiyellerini gerçekleştirebilme amacıyla sağlanan bu katkılar çok kıymetli. Cumhuriyetimizin 100. yılında, ülkemizin aydınlık yüzü olacak bin üniversiteli kız öğrenciye verdikleri bu destek için Pegasus Hava Yolları’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.