Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Netflix’ten tepki çeken hamle: Titan denizaltısı trajedisini fırsat bildi!

Geçtiğimiz günlerde patlayarak 5 kişinin yaşamının sona ermesine neden olan Titan denizaltısı, Netflix’ten gelen hamleden ötürü tekrar gündeme geldi. İncelemelerin sürdüğü trajik olayın hemen ardından temmuz ayı yayın listesini açıklayan Netflix, abonelerinin tepkileri ile karşılaştı. İşte Netflix’in tepki çeken o hamlesine ilişkin ayrıntılar…

Geçtiğimiz günlerde patlayarak 5


1912 yılında buz dağına çarparak bin 500’ü aşkın yolcusunun hayatına sebep olan Titanik gemisi, batmasının üzerinden yıllar geçmiş olsa da araştırmalara konu olmayı sürdürüyor. Geminin enkazının bulunduğu alanda senelerdir yapılan araştırmalar kazaya ilişkin önemli ipuçlarının elde edilmesine aracılık ederken zaman zaman bölgeye seyahatler de düzenleniyor. Gerek dalgıçlar gerek ise de diğer kurumlar tarafından düzenlenen seyahatler dünya çağında yakından takip edilirken son olarak 5 gönüllünün Titanik gemisinin enkazını görmek üzere çıkmış olduğu seyahat, küresel çapta büyük bir yankı uyandırdı.

Seneler önce batan geminin enkazını görmek üzere Titan denizaltısı ile yola çıkan 5 kişi, bir süre sonra kayıplara karıştı. Denizaltı ile iletişimin kesilmesinin ardından yapılan tüm çalışmalara rağmen 5 kişinin izine rastlanamadı. Oksijeni tükenen denizaltının patlaması 5 kişinin hayatına mal olurken olaya ilişkin araştırma başlatıldı. Bulunan denizaltında insan kalıntılarına rastlanmış olduğu açıklanırken bu trajik olayın ardından Netflix’in hamlesi eleştiri yağmuruna tutuldu. Temmuz ayı yayın listesini tanıtan Netflix, küresel çapta tepki topladı.

TEMMUZ AYI YAYIN LİSTESİNİ TANITTI!

Ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde milyonlarca kişi tarafından yakından takip edilen Netflix, her yeni ayın başında olduğu gibi temmuz ayının başında da yeni yayın listesini tanıttı. 1 Temmuz tarihinde Amerika ve Kanada’da Titanic filminin seyredilmesine imkan tanıyacak olan dijital platform ayrıca “The Deepest Breath” isimli serbest dalış belgeselini de temmuz ayında erişime açacak.

ELEŞTİRİLER PEŞ PEŞE GELDİ!

Titan denizaltısının patlamasının ardından temmuz ayı yayın listesini tanıtan ve yeni ayda hem Titanic filmini hem de serbest dalış belgeselini abonelerinin beğenilerine sunacağını Netflix, küresel çapta tepkilere sebep oldu. Netflix’in bu olayı kendi lehine çevirmek istediğini savunan bir sosyal medya kullanıcısı, platformu şu cümleler ile eleştirdi: “Titanik enkazının bulunduğu yerde trajik bir kaza geçiren insanlar öldüler. Bu olayı izleyici çekmek için kullanmak iğrenç bir şey.”