Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nefes kesen gece! Rabia Birsen Güvercin 1 milyon TL’lik ödülün sahibi oldu!

Kim Milyoner Olmak İster’de final sorusuna kadar gelen Rabia Birsen Güvercin, 1 milyon liralık soruyu da doğru cevaplayarak büyük ödülün sahibi oldu. Doğru cevabı verdiğini görünce büyük sevinç yaşayan yarışmacı, gözyaşlarına hakim olamadı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Rabia Birsen Güvercin, 1 milyonluk soruya gelmeyi başardı. Son soruda ” Türkiye’deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?” sorusuyla karşılaşan yarışmacı, doğru cevabı vererek büyük ödüle ulaştı. Doğru cevabı verdiğini görünce büyük sevinç yaşayan Güvercin, gözyaşlarına hakim olamadı.

1 MİLYON LİRALIK SORUYU AÇTIRDI

Popüler bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu 24 yaşındaki yarışmacı Rabia Birsen Güvercin,1 milyonluk soruyu açtırmaya hak kazandı. 1 haftalık süre zarfında bilgilere tekrar baktığını söyleyen 24 yaşındaki yarışmacı, “Örnek soru yok. 4 tane ya da 5 tane. Hiçbir fikrim yok. Ne geleceğine dair hiçbir fikrim yok. Umarım bildiğim yerden gelir” açıklamasında bulundu.

İŞTE FİNAL SORUSU

Son soruda “Türkiye’deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?” sorusu soruldu. Şıklar ise “Ş,V,G,H” olarak verildi.

1 MİLYONLUK ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU

V harfini seçen Güvercin, doğru cevap vererek 1 milyon TL’lik büyük ödülün sahibi oldu. Doğru cevabı verdiğini görünce büyük sevinç yaşayan yarışmacı, gözyaşlarına hakim olamadı.

İşte Ş harfinin geçtiği iller (9)

Şanlıurfa

Eskişehir

Gümüşhane

Kırşehir

Kahramanmaraş

Nevşehir

Muş

Uşak

Şırnak

İşte H harfinin geçtiği iller (9)

Ardahan

Eskişehir

Gümüşhane

Hakkari

Hatay

Kırşehir

Kütahya

Kahramanmaraş

Nevşehir

İşte V harfinin geçtiği iller (5)

Yalova

Artvin

Nevşehir

Sivas

Van

İşte G harfinin geçtiği iller (6)

Bingöl

Gaziantep

Giresun

Gümüşhane

Yozgat

Zonguldak