Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Naci Görür’den korkutan deprem açıklaması!

Naci Görür’den korkutan deprem açıklaması!

Naci Görür’den korkutan deprem


Profesör Doktor Naci Görür, sabah saatlerinde Malatya’da meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamada bulundu.

Kandilli Rasathanesi, sabah saat 10.55’de Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde 4.3 şiddetinde bir depremin meydana geldiğini duyurdu. Deprem, yerin 1 kilometre derinliğinde yaşanırken depremi hisseden vatandaşlar ise korku ve panikle sokağa döküldü.

6 Şubat Kahramanmaraş depremde en çok etkilenen kentteki depremi, Prof. Dr. Naci Görür sosyal medya hesabından değerlendirdi. Görür, bölgedeki stresin arttığına dikkat çekti.

“STRES YÜKLENDİĞİNİ ANLIYORUZ”

Sosyal medya hesabında açıklamada  bulunan  yer bilimci Profesör Doktor Naci Görür, “Arkadaşlar, demin Beğre/Doğanşehir- Malatya’da, 4.4 deprem oldu. Deprem tam, Malatya Fayı’nın güney ucunda. Malatya Fayı’nın, Maraş’ta 6 Şubat’ta  olan büyük depremden dolayı belli ölçüde stres ile yüklenmiş olabileceğini söylemiştik.
Depremin yeri itibariyle yüklendiğini anlıyoruz. Ayrıntıyı öğrenmek  için çalışılması lazım. Boğaziçi, depremi Küçüklü-Doğanşehir ve 4.3 olarak revize etti. Pek değişen bir şey yok. Deprem Malatya, Doğanşehir ve Sürgü faylarının kesişim bölgesinde” dedi.