Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Naci Görür’den korkutan deprem açıklaması!

Naci Görür’den korkutan deprem açıklaması!

Naci Görür'den korkutan deprem


Deprem bilimcisi Profesör Doktor Naci Görür, korkutan bir deprem tahminde bulundu. “Gemlik kesinlikle 7 ve üstü bir depreme dayanamaz. Hem fayın üzerinde hem de kötü bir zemin üzerinde.” dedi.

Yaptığı açıklama ve uyarılarla gündeme gelen Deprem Bilimcisi Profesör Doktor Naci Görür, Bursa’nın Gemlik ilçesi  için korkutan bir tahminini açıkladı.

Daha önce Marmara Bölgesi için sık sık deprem uyarısında bulunan Prof. Dr. Görür, bu kez Bursa’nın Gemlik’in zeminine dikkati çekti.

“GEMLİK 7 VE ÜSTÜ BİR DEPREME DAYANAMAZ”
Konuyla ilgili X sosyal medya hesabında açıklamada bulunan Naci Görür, “Arkadaşlar Gemlik hakkında sürekli görüş almak istiyorlar. Gemliğin konumu iyi değil. Gemlik Fayı üzerinde. Bu fay İznik ve Geyve Fayının devamı. Kuzey Anadolu Fayının Güney Kolunu oluşturuyor.  Yapılan bazı çalışmalara göre 1999 depremlerinden sonra güney kolun enerjisi belirli bir miktar boşaltıldı. Ama buna rağmen Gemlik kesinlikle 7 ve üstü bir depreme dayanamaz. Hem fayın üzerinde hem de kötü bir zemin üzerinde. Gemlik’te yeni imar ve iskan verilmemeli ve yapılar çevresindeki yüksek alanlara kaydırılarak özel inşaat ve mimari tekniklerle yapılmalıdır.”